KARTAL

Kartal'da 6 katlı binada yangın: 1'i bebek 4'ü çocuk 15 kişi kurtarıldı

Kartal'da 6 katlı binada gece saatlerinde çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu. Yangın sırasında bir kişi de ailesinin binada kaldığı endişesiyle sinir krizi geçirirken biri bebek, 4'ü çocuk 15 kişi dumandan etkilendi.

Kartal'da 6 katlı binada yangın: 1'i bebek 4'ü çocuk 15 kişi kurtarıldı

İstanbul haberleri- KARTAL Yakacık'ta 6 katlı binanın giriş katındaki dairede yangın çıktı. Yangın nedeniyle üst katlarda mahsur kalan biri bebek, 4'ü çocuk 15 kişi itfaiye erleri tarafından kurtararak sağlık ekiplerine teslim edildi.

Yangın, Yeni Mahallesi Denizgülü Sokak'ta saat 01.30 sıralarında meydana geldi. Sokak üzerinde bulunan 6 katlı binanın giriş katındaki dairede henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın daireyi tamamen sararken kısa sürede binanın içerisine duman kapladı. Bina sakinleri içeride mahsur kaldı. Üst katlarda mahsur kalanlar ise nefes almak için balkona çıkarak yardım bekledi. İhbar üzerine çok sayıda itfaiye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri ise yangın yerinde bulunan meraklı vatandaşları uzaklaştırmaya çalıştı.

BİNADAN ÇIKAN VATANDAŞLAR KORKU DOLU ANLAR YAŞADI

İtfaiye ekipleri yangın çıktığı daireye girerek tazıkli su ile müdahale ederken bir yandan da binadaki duman tahliye fanı kullanarak çalışma başlattı. Yangın nedeniyle korku dolu anlar yaşanırken bir kişi de ailesinin binada kaldığı endişesiyle sinir krizi geçirdi.

ÜST KATDA MAHSUR KALAN BİR KİŞİ SEDYE İLE DIŞARIYA ÇIKARILDI

İtfaiye ekipleri dairede çıkan yangını kısa sürede söndürerek bir süre soğutma çalışma yaptı. Üst kattaki dairede oturan Kadriye Altunay(83) itfaiye ekipleri tarafından sedye ile dışarı çıkararak sağlık ekiplerine teslim edildi. Sağlık ekipleri Altunay olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Kartal Dr.Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yorumlar