KARTAL

Kartal Komşuluk ve Dayanışma Meydanı açılıyor! Başkan Gökhan Yüksel duyurdu

Komşuluk ve Dayanışma Meydanı 26 Ekim Cumartesi günü açılıyor. 4 mahallenin ihtiyacına cevap vermesi amacı ile yapılan meydanın açılışında Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in yanı sıra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da olacak.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Kartal Komşuluk ve Dayanışma Meydanı açılıyor! Başkan Gökhan Yüksel duyurdu

Kartal yeni meydanına kavuşuyor. Cevizli, Orhantepe, Atalar ve Esentepe Mahallerinin ihtiyacına cevap vermesi amacıyla projelendirilen “Komşuluk ve Dayanışma Meydanı”nın ilk etabı tamamlandı. Büyük açılış 26 Ekim günü yapılacak. 13.00'teki açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de katılacak.

Birbirinden çeşitli etkinliklerin de yer alacağı büyük açılışa tüm Kartallıları davet eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel: “Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek diğer projelerimizin de bir an önce hayat bulması için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

KOMŞULUK VE DAYANIŞMA MEYDANI

5 bin metrekarelik yeşil alana sahip meydan projesinde, yaklaşık 400 metrekarelik bir alanda yer alan süs havuzu ise granit kaplama ve ebatlı kayrak taşından oluşuyor. Komşuluk ve Dayanışma Meydanı'nda 800 metrekarelik ahşap zeminli bir amfinin yanı sıra 2 bin metrekarelik çatı bahçesi, ahşap oturma duvarları, dinlenme alanları ve kent mobilyaları da bulunuyor. Yaklaşık 500 metrekarelik bir alanı kaplayan 2 çocuk oyun alanında; temalı oyun grubu, çift ahşap tahterevalli, figürlü ahşap zıp zıp ve ahşap gondol salıncak yer alıyor. Projenin ilk aşaması olan "meydan ve park" kısmı tamamlanırken, ikinci aşaması olan "kültür merkezi ve yüzme havuzu" kısmında ise çalışmalar haftanın 7 günü devam ediyor. Proje tamamen bittiğinde, ilk aşamada yer alan yeşil alanlar ve meydana; yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salonlar, sergi ve fuaye alanları, kütüphane, kafeterya, revir, kurs birimleri, spor salonu, otoparklar, tuvaletler ve teras da eklenmiş olacak.

Yorumlar