KARTAL

Kartal Belediyesi vatandaşın sesini duydu hemen harekete geçti

Kartal Belediyesi, engelli miniklerin başvurusu üzerine harekete geçti ve duyarsız sürücülerin yaya yolunu işgal etmemesi için bariyer çalışması yaptı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Kartal Belediyesi vatandaşın sesini duydu hemen harekete geçti

Kaldırım işgali hemen hemen her ilçede yaşanıyor bu sorun... Kartal'da da duyarsız sürücüler nedeni ile birçok kaldırım işgal altında... Bebek arabalı ve engelliler için büyük sıkıntı yaratan kaldırım işgali için Kartal Belediye Başkanı gerekeni yaptı.

Kartal Belediyesi, engelli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.
Engelli minikler Önder Kerim Babal ile Sena Kardelen Babal'ın başvurusu üzerine, okula gidiş-dönüşlerde kullandıkları yaya yolunda araç işgalinin önüne geçilmesi için bariyer çalışması gerçekleştirildi.

“Hayallerinin destekçisi ve takipçisiyiz”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen bariyer çalışmasını yerinde inceleyerek, engelli miniklere ve ailelerine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette, Önder Kerim ve Sena Kardelen ile uzun süre sohbet eden Başkan Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesinin her zaman engelli vatandaşların yanında olduğunu kaydetti. “Kartal'da, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıran çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz” diyen Başkan Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Önder Kerim ve Sena Kardelen okul yollarındaki yaya yolu araçlar tarafından işgal edildiği için okula giderken ciddi sorun yaşıyorlardı. Bu durumu bizle paylaştılar. Biz de hemen arkadaşlarımızla bu yaya yolu üzerindeki bariyer çalışmasını gerçekleştirdik. Ekiplerimiz tarafından gerçekleşen bariyer çalışmasıyla Önder Kerim ve Sena artık okula giderken böyle bir sorunla karşılaşmayacak. İkisi de çok çalışkan ve sevgi dolular. Okul hayatlarıyla ilgili büyük hayalleri var. Biz de onların hayallerinin takipçisi ve destekçisiyiz.”

Yorumlar