KAĞITHANE

Kağıthane'de halk otobüsü iş yerine çarptı

Kağıthane'de halk otobüsü sürücüsü son durağa yanaştığı sırada otobüsün kontrolünü kaybetti ve bir binanın girişindeki iş yerine çarptı. Kazanın ardından, otobüs şoförü araç içinde, kapısına çarptığı iş yerinde çalışan işçiler de bodrum katta mahsur kaldı. 

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Kağıthane'de halk otobüsü iş yerine çarptı

İstanbul A. Ş.'ye bağlı, Kabataş-Şirintepe hattında çalışan halk otobüsünün sürücüsü, son durağa yanaştığı sırada otobüsün kontrolünü kaybetti. Kontrolsüz şekilde yokuş aşağı gitmeye başlayan otobüs,  bir binanın kirişine çarptıktan sonra yanındaki iş yeri kapısına vurarak durabildi. Kazanın ardından, otobüs şoförü araç içinde, kapısına çarptığı iş yerinde çalışan işçiler de bodrum katta mahsur kaldı. 

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, bodrum katta mahsur kalan işçilerle, otobüs sürücüsünü kurtardı. Otobüs ise olaydan 4 saat sonra çekici tarafından kaldırıldı. Sokak sakinlerinden Murat Konur, kazada kimsenin yaralanmamasının sevindirici olduğunu belirterek "Yukarıdan aşağıya geliyordu otobüs. Otobüste yolcu yoktu" diye konuştu.

Yorumlar