KAĞITHANE

Kağıthane Belediyesi hijyen ve sanitasyonda bir adım önde

Türkiye'de tek TÜRKAK akrediteli belediye olan Kağıthane Belediyesi Hijyen ve Sanitasyon Muayene Raporu yayınlama yetkisini artık elinde bulunduruyor.

Kağıthane Belediyesi hijyen ve sanitasyonda bir adım önde

Türkiye’de belediyeler arasında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ilk ve tek belediye olan Kağıthane Belediyesi  gıda ve gıdaya temas eden madde ve malzemeler, üretim alanları, otel, restoran ve kafelerin denetlenmesinde uluslararası geçerliliği olan Hijyen ve Sanitasyon Muayene Raporu yayınlama yetkisini artık elinde bulunduruyor. Raporlar neticesinde denetlenen firmaya uluslararası geçerliliğe sahip rapor verilebiliyor.

TS EN ISO/IEC 17020 Standardı A Tipi Muayene Kuruluşu olarak Kağıthane Belediyesi'nin  başvurusu sonucu 10-12 Haziran tarihleri arasında TÜRKAK Denetçileri Prof. Dr. Ahmet Çarhan ve Dr. Bediha Demirözü tarafından yapılan kurum denetimleri gerçekleştirildi.

Yapılan denetimler sonucu Kağıthane Belediyesi’nin kapsam genişletmesini uygun olduğuna karar verildi. TÜRKAK tarafından verilen Akreditasyon Sertifikası kapsamında artık; Kağıthane Belediyesi denetlediği firmalara uluslararası geçerliliği olan Hijyen ve Sanitasyon raporu verebilecek.

Yorumlar