KADIKÖY

Selamiçeşme Özgürlük Parkı nerede nasıl gidilir giriş ücretli mi?

Selamiçeşme Özgürlük Parkı nerede sorusu herkes tarafından merak ediliyor. Selamiçeşme Parkı İstanbul dışına çıkamayanlar için nefes alacak yerlerden biridir ve Kadıköy ilçesi sınırlarında yer alıyor.

Selamiçeşme Özgürlük Parkı nerede nasıl gidilir giriş ücretli mi?

Selamiçeşme Özgürlük Parkı hafta içi ve hafta sonu her yaştan insanın oturup dinlenebileceği, şehrin gürültüsünden bir nebze de olsa uzaklaşabileceği, yeşilin çeşitli tonlarıyla kucaklaşabileceği parklardan birisidir. Selamiçeşme Parkı'nın içinde çocukların keyifli vakit geçireceği park, yürüyüş yapılabilecek parkurlar bulunuyor.

Selamiçeşme Parkı'na giriş ücretli mi nasıl gidilir sorusu herkes tarafından soruluyor. Selamiçeşme Özgürlük Parkı'na giriş ücretsiz ayrıca parkın içerisinde Çarşamba günleri organik pazar kuruluyor. Parka giriş için herhangi bir ücret ödenmiyor. 

SELAMİÇEŞME ÖZGÜRLÜK PARKI NEREDE?

İstanbul’un Anadolu yakasında kalan Kadıköy ilçesindeki Selamiçeşme’nin tren yolunun hemen dibinde yer alan Özgürlük Parkı, toplamda 120.000 metrakarelik bir alan üzerine kurulmuş. Özellikle yaz mevsiminde çevre bölgelerden de ziyaretçilerini ağırlayan park, deyim yerindeyse tam bir ziyaretçi akınına uğruyor.

Yaz mevsiminde parkta bulunan amfi tiyatroda çeşitli gösterilerin yanı sıra, açık hava sineması ve konser gibi etkinlikler de yapılıyor. Park içinde bulunan alanlar ise şu şekilde:

Çocuklar için oyun grubu
Koşu parkuru
Basketbol sahası
Futbol sahası
Tenis kortu
Buz pateni pisti
Süs havuzları
Toplamda 2 adet kafeterya
Amfi tiyatro
Tuvalet
Bisiklet yolu

Yorumlar