KADIKÖY

Koronavirüs önlemi Kadıköy Belediyesi hizmet noktaları nerede?

Kadıköy Belediyesi yeni tip coronavirüsün yayılımını önlemek amacıyla yurttaşların kalabalığa girmemesi, toplu taşıma araç kullanımını azaltmak için mobil araçlarla belediyecilik hizmeti başlattı. Kadıköy Belediyesi hizmet noktaları nerede?

Serpil Portakal
Serpil Portakal[email protected]
Koronavirüs önlemi Kadıköy Belediyesi hizmet noktaları nerede?

Dünyayı etkileyen pandemik bir enfeksiyon olan yeni tip Coronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Kadıköy Belediyesi hizmet noktalarını arttırma kararı aldı.

KADIKÖY BELEDİYESİ 4 MOBİL ARAÇ İLE SAHADA

Hasanpaşa’da bulunan belediye hizmet binasında verilen belediyecilik hizmetleri, yurttaşların daha az kalabalık ortamlarda bulunmaları, toplu taşıma araçlarını kullanmamaları, özellikle yaşlıların kalabalık ortamlara girmemeleri için mobil hale getirildi.

Öte yandan yurttaşların yoğun olarak işlem yaptıkları müdürlüklerin çalışma saatlerinde değişiklik yapılırken, 12 yaşından küçük çocuğu olan kadın personel ile kronik hastalıkları olan personele 12 gün idari izin verildi.

Her gün 4 mobil araç ile öğleden önce ve sonra olmak üzere 8 ayrı noktada hizmet verecek mobil araçlardan işlem yapılabilecek.  Hizmet noktaları Kadıköy Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

KÜLTÜR MERKEZLERİ GİŞE İŞLEMLERİ İÇİN HİZMET VERECEK

Öte yandan Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi, Süreyya Operası birimleri de belediye hizmetleri verecek. Ayrıca Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Ataşehir’de bulunan Tapu Müdürlüğünden de işlem yapılacak. 

Kadıköy Belediye hizmetlerindeki yoğunluğu azaltmak ve kalabalığı en aza indirmek için müdürlük çalışma saatlerine de kısıtlama getirdi. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı imzası ile yayınlanan genelgeye göre, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 08:10-10:00; Yapı Kontrol Müdürlüğü 10:00-12:00; Plan ve Proje Müdürlüğü 14:00-16:00; Ruhsat Denetim Müdürlüğü 13:00-15:00 arasında hizmet verecek.

12 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUĞU OLAN KADIN PERSONELE İDARİ İZİN

Kadıköy Belediyesi yeni coronovirüs salgınına ilişkin personeline yönelik de çeşitli kararlar aldı. Müdürlüklerde çalışan ve 12 yaşın altında çocuğu olan kadın personel 12 gün idari izinli sayılacak. Öte yandan kronik hastalıklarını sağlık raporu ile belgeleyen personel idari izinli olacak. Belediyede bulunan çay ocaklarının geçici süreliğine kapatılmasına, yemekhane çalışma saatlerinin ise yoğunluğu azaltmak için uzatılmasına karar verildi. Belediyede Mart ayı sonuna kadar toplantılar ertelenirken acil durumda yapılması gereken toplantılar online ortamda düzenlenecek. Mart ayı başından itibaren, yıllık iznini yurt dışında geçiren ya da aile bireylerinden biri yurt dışında bulunan personele ise karantina prosedürünün uygulanmasına karar verildi.

İNTERNET ÜZERİNDEN ÖDEME YAPILABİLİR

Ödemeler ve tahakkuk işlemleri için internet üzerinden de ödemeler yapılabilir. Vakıfbank, TEB, Yapı Kredi ve Denizbank’ın banka gişelerinden ve ilgili bankanın internet bankacılığı üzerinden tahakkuku yapılmış tüm borçlar ödenebilir, borçlar otomatik olarak düşmektedir.

Yorumlar