KADIKÖY

CHP'de Kadıköy adayı Şerdil Dara Odabaşı krizi

HDP'ye yakınlığı nedeniyle eleştirilerin hedefi olan CHP'nin Kadıköy adayı Şerdil Dara Odabaşı, partide krize neden oldu. Muhalifler ile parti yönetimi ikiye bölündü.

CHP'de Kadıköy adayı Şerdil Dara Odabaşı krizi

CHP'de, 145 adayın belirlendiği, istifaların ve tartışmaların yaşandığı olaylı PM'de belirlenen adaylara itirazlar ve tepkiler sürerken, şimdi de Kadıköy krizi yaşanıyor.

HDP'YE YAKIN ODABAŞI'NIN ADAYLIĞI KABUL EDİLMİYOR
CHP PM'deki muhaliflerle parti yönetimi arasında Kadıköy adayı krizinde muhalifler, oylamayı 30 oyla kazanan ve aday olan Şerdil Dara Odabaşı'nın adaylığını, HDP'ye yakınlığı nedeniyle kabul etmiyor.

Şerdil Dara Odabaşı'nın, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadına bu kadar yakın olması, CHPiçerisinde de tepkilere neden oluyor.

Şerdil Dara Odabaşı

30 OYLA KAZANDI
Muhalifler, aynı zamanda Kadıköy adayı Şerdil Dara Odabaşı'nın oylamasında alınan 29 hayır oyuna karşılık 30 evet şeklindeki sonuçların, salt çoğunluğu karşılamadığı ve gerekli oy sayısının 31 olduğunu savunarak, Odabaşı'nın adaylığının geçerli olmadığını savunuyor.

GENEL MERKEZ ODABAŞI'NDA ISRARLI
Genel merkez ise itirazlara rağmen, Odabaşı'nın Kadıköy adayı olduğunda ısrar ediyor. Kulislerde, PM'de Odabaşı'nın adaylığı düşürülmese bile yeniden oylama yapılabileceği konuşuluyor.

Yorumlar