KADIKÖY

"4. Kadıköy Plak Günleri" başladı

Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği 4. Kadıköy Plak Günleri başladı. Etkinlik bu yıl Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bahçesinde gerçekleşiyor. Etkinlikte 40'a yakın plakçı stant açarken bu yıl Münir Nurettin Selçuk'un eserleri çalınacak.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
"4. Kadıköy Plak Günleri" başladı

İstanbul haberleri- Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Kadıköy Plak Günleri başladı.

Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bahçesinde gerçekleşen Kadıköy Plak Günleri'nin bu yılki onur konuğu analog müziğin önemli temsilcilerinden Moğollar grubunun kurucuları arasında yer alan Cahit Berkay oldu.

Plakseverleri bir araya getirmek ve İstanbul'un müzik kültürü hakkında konuşmak üzere düzenlenen etkinlikte, Kadıköy başta olmak üzere İstanbul'un çeşitli ilçelerinden 40'a yakın plakçı stant açtı.

Plak koleksiyoncularıyla plak müdavimlerini buluşturmayı planlayan iki gün sürecek etkinlikte, söyleşi ve plak okuma etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

Önceki yıllarda Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Neşet Ertaş ve Fikret Kızılok gibi isimlerin anıldığı etkinlikte bu sene ise "Bir tatlı huzur almaya geldik Kalamış'tan" dizelerinin bestecisi Münir Nurettin Selçuk'un eserleri çalınacak.

Yorumlar