İSTANBUL

Ünlü Gastronomi uzmanı Vedat Milor'a saldırı! İBB ve Adalar Belediyesi'ne çağrı yaptı

Gastronomi uzmanı Vedat Milor, Burgazada'da rıhtıma yakın bir restoranın geçiş sınırını ihlal ettiğini söylediği için restoran sahiplerinden biri tarafından denize itildiğini belirtti. Adalar Belediyesi'ne ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne çağrıda bulunan Milor, "Bu restoranın sahiplerinden birinin belediye başkan yardımcısı olması iki kere düşündürücü ve üzücü. " dedi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Ünlü Gastronomi uzmanı Vedat Milor'a saldırı! İBB ve Adalar Belediyesi'ne çağrı yaptı

Dünyaca ünlü gastronomi uzmanı Vedat Milor, Burgazada’da saldırıya uğradı. Başından geçenleri sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşan Milor,  belediye yetkililerine çağrıda bulundu. Milor, restoran sahiplerinin çalışana hakaret ettiğini iddia ettiğini fakat bunun gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Gastronomi uzmanı Milor başından geçen olayı ise şu şekilde takipçileri ile paylaştı: "Burgazada’da başımdan çok tatsız bir olay geçti. Detaylı paylaşmak istiyorum çünkü bu sorun farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Ada’da rıhtıma yakın restoranlar belediyenin çizdiği sınırları ihlal edip masalarıyla neredeyse geçecek yer bırakmıyor.

Bazı restoranlar fazladan bir masa daha koyup yürümeyi imkansız hale getiriyorlar. Ada Keyf Restoran’ın önünden geçerken benzer bir sorun vardı ve ben de ilgili bir çalışanı ikaz ettim. Ancak çalışan “sana ne lan, fazla konuşma” diyerek, beni denize doğru itti. Düşmeme ramak kaldı.

Açık biçimde kanuna ve nizama aykırı olan bir uygulamayı ikaz ettiğim için uygulanan bu kaba kuvvet, düşündürücü. Bu restoranın sahiplerinden birinin belediye başkan yardımcısı olması iki kere düşündürücü ve üzücü. Geriye doğru denize düşsem boynum kırılabilirdi.

Çok üzücü bir olay daha var. Restoran sahipleri benim çalışana hakaret ettiğimi iddia etmiş. Öyle bir şey söz konusu değil tabii ki. Vapurda dönerken gittiğim restoranla ilgili düşüncelerimi ses kaydına aktarıyordum. Allah'tan bu açık kalmış. Olan biten her şey orada.

Amacım çete, dağ kanunlarına aynı şekilde yanıt vermek değil. O yüzden kötü yorum bırakma, bizzat arayıp taciz etme gibi yaklaşımlar doğru olmaz. Yapılması gereken şey, belediyenin o bölgeyi geçişe uygun hale getirmesi."

İBB'den yanıt!

Öte yandan Milor'un bu paylaşımını gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekibi, Twitter üzerinden yardımcı olunacağını aktardı.

Yorumlar