İSTANBUL

Selahattin Demirtaş'tan 'Ekrem İmamoğlu'açıklaması

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçime sayılı günler kala Twitter üzerinden 7 maddelik bir açıklama yaptı. HDP'nin seçime tavrının anlamlı ve önemli olduğunu söyleyen Demirtaş, 'oy kullanın' çağrısı yaptı ve Ekrem İmamoğlu'na destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Selahattin Demirtaş'tan 'Ekrem İmamoğlu'açıklaması

23 Haziran'da gerçekleştirilecek İstanbul seçimleri öncesi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan HDP tutuklu eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Demirtaş, Twitter hesabından şu mesajları paylaştı:

"HDP'NİN SEÇİME İLİŞKİN TAVRI ÖNEMLİDİR"

''Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Bizler iyiyiz. Dirençle, umutla izliyoruz sizleri. Zoraki tekrarlanan İstanbul seçimine az kaldı. HDP'nin tavrını Genel Merkezimiz açıkladı zaten, biliyorsunuz. Eminim sahada da gereği yapılıyordur. Sanırım kafa karışıklığı, kararsızlık falan yoktur. Olmaması da gerekir kanımca. Çünkü çoktan seçmeli bir seçim değil bu. Demokrasi, barış, adalet, eşitlik, özgürlükler için bir yol açmak istiyorsak HDP'nin seçime ilişkin tavrı anlamlı ve önemlidir.

Bizler eşitçe, kardeşçe, barış içerisinde bir arada yaşamak isteyen yurttaşlarız. Hepimiz büyük acılar, zulümler, haksızlıklar yaşadık, yaşıyoruz. Buna rağmen güzel bir gelecek umudumuzu asla yitirmedik, çünkü bunun için mücadele ediyoruz. Savaşsız, sömürüsüz, adil, demokratik bir yaşamı hep beraber var edelim istiyoruz. Bunun için de, demokrasiye inanan bütün güzel insanlar yan yana, birlikte olsun diye çabalıyoruz.

"OYUNUZU KULLANIN"

Her seçimle birlikte, böylesi bir geleceğin önünü açmaya çalışıyoruz. Elbette sırf seçimlerle her şey değişmez. Seçim dışında da, bu doğrultuda yılmadan, sabırla, inatla, cesaretle mücadeleyi sürdürmek gerekir. İstanbul’un güzel insanları... Birilerine karşıtlık, düşmanlık yapmak için değil; toplumsal kutuplaşmayı daha da derinleştirmek için değil; kin, intikam, nefret için değil; kişisel çıkar kavgaları için değil; çocuklarımızın aydınlık yarınları için kullanın oyunuzu.

"İMAMOĞLU'NUN SÖYLEMİ DESTEKLENMELİ"

-Bugün için, Sn İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü biz birlikte güzeliz. HDP olmadan, HDP’yi dışlayarak hiçbir şey yeterince güzel olmaz. Birileri de artık anlasın ki, “zorla güzellik" de olmaz. 

Yorumlar