İSTANBUL

MHP lideri Devlet Bahçeli'den teşkilatlara uyarı

Seçim sürecine girdik. Geri sayımın devam ettiği günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına uyarıda bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli'den teşkilatlara uyarı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına genelge gönderdi. Bahçeli, "Bu ittifak kaygan ve kaypak bir ortaklık değildir." dedi.

"BU İTTİFAK SIRADAN BİR BİRLİKTELİK DEĞİLDİR"

MHP Lideri Devlet Bahçeli imzasıyla gönderilen genelgede şu uyarılar bulunuyor:

"Cumhur İttifakı, Türkiye'yi gelecek bin yıllara taşıma hedefiyle temellenmiş, bekamızı muhafaza ve müdafaa azmiyle ahlaki ve hukuki varlığını temin ve tescil ettirmiştir."

"Bu ittifak sıradan bir birliktelik, çıkar merkezli bir oluşum, siyasi dürtülere teslim olmuş bir yapı, küçük hesaplara tamah ve tevessül eden kaygan ve kaypak bir ortaklık değildir."

"SİYASİ ÇETELE TUTMADIĞIMIZ HER TÜRLÜ İZAHTAN VERASTEDİR"

"Cumhur İttifakı'nın siyasi birlikten ziyade ülke, millet, güvenlik ve tarihi çıkarlarımız gözeten bir bir beka beraberliği olduğu unutulmamalı. Cumhur İttifakı'nın mehabetini ve meşruiyetini gölgeleyecek açıklama, değerlendirme, yorum, yayın ve beyanatlardan kesinkes uzak durulacaktır."

"Parti olarak 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine kaç belediye kazanırız, kaçını kaybederiz zaviyesinden bakmadığımız bellidir, bilinmektedir. Siyasi çetele tutmadığımız her türlü izahtan varestedir."

Yorumlar