İSTANBUL

Meteoroloji'den 'sarı sıcak' uyarısı! Dikkat İstanbul da kavrulacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul hava durumuna ilişkin son tahminler açıklandı. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları resmen bunaltacak. İstanbul'da yer yer yağmur geçişleri görünse de sıcaklık 24 dereceye kadar yükselecek.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Meteoroloji'den 'sarı sıcak' uyarısı! Dikkat İstanbul da kavrulacak

İstanbullular dikkat! Sıcak hava ve nem bunaltacak. Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar için yetkililer uyardı. İstanbul'da termometre  25 dereceyi gösterirken  doğu illerinde 38 dereceye kadar çıkacak. Bugün İstanbul'da öğlen 12.00-18.00 saatleri arasında hava kavuracak.

İstanbul saatlik hava durumu
İstanbul saatlik hava durumu

METEOROLOJİ'DEN AÇIKLAMA

Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde 2 ila 5 derece artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, yurdun kuzeydoğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Orta Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-50 km/sa) hızla eseceği tahmin ediliyor.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL 14°C, 25°C

Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kesimleri puslu ve yer yer sisli

ANKARA 12°C, 30°C

Az bulutlu ve açık

İZMİR 17°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 20°C, 30°C

Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK 13°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde puslu ve sisli

TRABZON 14°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde puslu

ERZURUM 4°C, 23°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 21°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

SARI UYARI

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Yorumlar