İSTANBUL

Korkmaz Karaca: CHP taşıyıcı annedir doğacak çocuklar PKK'lıdır

Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelişiyle birlikte bir ayrışma yaşayan ve yönetimle ters düşen Korkmaz Karaca, partiden ayrılma sürecini anlatırken, CHP'deki kimlik değişimini yorumladı.

CHP'li kimliği ile tanınan, Deniz Baykal'ın 'manevi oğlu' olarak bilinen ve şuanda Ekonomi Politikaları Kurulu üyeliğinde bulunan Korkmaz Karaca, Hadi Özışık'ın sorularını yanıtladı. Karaca, CHP'de yaşananlara ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

''BATTAL İLGEZDİ'Yİ KULAĞINDAN TUTUP KAPININ ÖNÜNE KOYAR''

Korkmaz Karaca'ya göre CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Ataşehir belediye başkan adayı Battal İlgezdi'nin başına her an herşey gelebilir! İlgezdi'nin partiden 'kulağından tutularak atılacağı' iddiasında bulunan Karaca, Kemal Kılıçdaroğlu'nun vefasızlığından dert yandı.

''TEK BİR LİDER VAR RECEP TAYYİP ERDOĞAN''

Karaca, Atatürk'ün partisi olarak bilinen CHP'nin, kimlik değişimi yaşadığını ve aslında başkomutanlık vasfına uyan tek kişinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

''SEZAİ TEMELLİ, EKREM İMAMOĞLU'NA GÖRE DAHA DÜRÜST''

Sezai Temelli'nin sözleri üzerinden Hürriyet'le ters düşen Ekrem İmamoğlu için Karaca, ''Zillet ittifakı aşikar, Ekrem İmamoğlu'nun ortağı ve patronu Kandil'den gelmiş adamlar olacak'' dedi.

''CHP TAŞIYICI ANNE OLACAK''

Korkmaz Karaca, CHP+HDP ittifakıyla ilgili çarpıcı bir benzetme yaptı.

Karaca, CHP'yi taşıyıcı anneye benzetirken doğan çocukların HDP'li, PKK'lı olacağını savundu.

Yorumlar