İSTANBUL

Kış geri geldi! İstanbul hava durumu için kritik uyarı

Meteoroloji'den İstanbul hava durumuna ilişkin art arda uyarılar geliyor. Ülke genelinde sıcaklıklar azalırken İstanbul'da ise en düşük sıcaklık 7 en yüksek ise 14 derece olacak. Pazar günü ise İstanbul'da yine güneşi göremeyeceğiz.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Kış geri geldi! İstanbul hava durumu için kritik uyarı

Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği açıklandı.

Soğuk ve yağış İstanbul'u terk etmiyor. Meteoroloji'den gelen son açıklamaya göre İstanbul'da hafta sonu yağış etkili olacak. Yeni haftada sıcaklıklar artmaya başlayacak.

İstanbul hava durumuna ilişkin yapılan son açıklamaya göre cumartesi sağanak yağış pazar ise bulutlu bir hava etkili olacak.

METEOROLOJİ'DEN TÜRKİYE GENELİNE İLİŞKİN HAVA DURUMU AÇIKLAMASI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Antalya ve Konya dışında tüm bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor.

Yorumlar