İSTANBUL

Kimse Ekrem İmamoğlu'nun emir kulu değil başkası değil egosu bitirecek!

Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı canlı yayındaki tavırlarının yankıları sürüyor. İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, Ekrem İmamoğlu'nun İBB seçimlerini kazandıktan sonra değiştiğini, insana dokunan ismin gittiğini yerine bambaşka biri geldiğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu'nun Habertürk'teki Kanal İstanbul açıklamaları tartışılmaya devam ediyor. Referandum yapılsa ve "evet oyu çıksa da" tanımayacağını söyleyen İmamoğlu'na bir tepki de Hadi Özışık'tan geldi.

İmamoğlu'nun Kanal İstanbul konusunda da çeliştiğini ifade eden Özışık, seçimlerden önce, "Emrindeyim" dediği Celal Şengör'den de özür dilemesi gerektiğini söyledi.

İşte Özışık'ın CNN Türk ekranlarında yaptığı o Ekrem İmamoğlu açıklaması;

"Ekrem İmamoğlu, "Ben Cumhurbaşkanını ikna ederim." diyor ama Ekrem İmamoğlu daha kendisini ikna edememiş ki cumhurbaşkanını ikna etsin. Şimdi Celal Şengör Hoca telefona bağlandığında oradaki ifadeleri çok netti. Yani burada Celal Şengör'ün yaptığı konuşmayı, açıklamaları burada 6-7 kişiyiz bir kişi "Telefon çok kötüydü, telefondaki sesi anlaşılmıyordu!" diyen bir kişi var mı? Yani anlaşılmayan bir ifadesi var mıydı Celal Şengör'ün, yoktu! 

İsmail Saymaz döndü dedi ki "Kanal İstanbul depremi etkiler mi?" sorusuna "etkiler" dedi. Dana önce de söyle konuşmaları da var. Sonra Celal Şengör Hoca "Kardeşim depremi tetiklemez" dedi. Fakat "Cumhurbaşkanını ben ikna edeceğim" diyen Ekrem İmamoğlu, 5 dakika önce söylediğini programın sonunda "Hayır ben depremi tetikler demedim". Yani 5 dakika içerisinde iki farklı görüşü ifade etti. Kaldı ki Ekrem İmamoğlu'nun bu yayınladığı 15 maddelik bildirinin bir maddesi de Kanal İstanbul'un depremi tetikleyeceği yönünde. Şimdi kendisiyle bu kadar çelişen, kendisini ikna etme konusunda bu kadar zorlanan siyasetçinin, "Cumhurbaşkanını ben ikna ederim." demesi doğru değil.'

"Kimse Ekrem İmamoğlu'nun emir kulu değil"

Ekrem İmamoğlu dedi ki "bilime saygılıyız" eyvallah! Çalıştaylar yapacağız buna da eyvallah! Celal Şengör Hoca'nın davet edildiğini ama kendisinin daveti kabul etmediğini söyledi ama mazeretini söylemedi. Şengör Hoca'da döndü dedi ki bakın şurası şok önemli, "Sayın Başkanım, sizin servisten arayan arkadaşlar beni davet ettiler". Aslında şu sitemde bulundu: Beni bizzat arayıp davet etmeniz! Yani daha önce emrindeyim dediğiniz bir kişiyi sıradan birisine arattırıyorsunuz bu davete katılın diye. Karşı taraf da diyor ki "Benim elimde bir liste var. Kardeşim bilim insanı olarak burada söz söyleme yetkisine sahip bir kişi yok!".O yüzden bu çalıştaylara "Ben katılmayacağım" diyor. Ekrem İmamoğlu'nun orada yapması gereken şey şuydu: Bir kere özür dilemesi gerekiyordu Şengör Hoca'dan, kendisi aramadığı için. Kimse Ekrem İmamoğlu'nun emir kulu değil. Bir şey daha söyleyeyim. 

Yorumlar