İSTANBUL

İstanbul'da öğrenci akbili 40 liraya düştü mü? İstanbul öğrenci aylık akbil fiyatı 2019

Binali Yıldırım'ın öğrenci aylık akbil fiyatının 40 TL'ye düşürüleceği açıklamasının ardından herkes akbil fiyatı 40 TL oldu mu, indirimli istanbul kart başvurusu nasıl yapılır sorusunu soruyor. İBB'den öğrenci akbiline ilişkin beklenen açıklama geldi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
İstanbul'da öğrenci akbili 40 liraya düştü mü? İstanbul öğrenci aylık akbil fiyatı 2019

Binali Yıldırım'ın öğrenci aylık fiyatının 40 TL'ye düşürüleceği açıklaması binlerce öğrenciyi heyecanladırdı. Bu açıklamanın ardından herkes İstanbul'da öğrenci aylık akbili 85 TL'den 40 TL'ye düştü mü sorusunu sormaya başladı.

İBB Belediye Meclisi'nden yapılan son dakika açıklamasında öğrenci aylıkkart ücretinin 85 liradan 40 liraya indirildiği belirtildi.

BİNALİ YILDIRIM 'HAYIRLI OLSUN' DİYEREK DUYURMUŞTU

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, resmi Twitter hesabından "Su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci Akbil'i aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek" mesajını yayınlamıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda kentteki ulaşım hizmetlerini ücretsiz olmasını oybirliği ile kabul etti.

Kartı nasıl temin ederim?
İstanbul genelinde 2.000 'i aşkın sayıdaki Temsilcilerden, Biletmatiklerden ve Otomatik Dolum Makinelerinden "istanbulkart"ınızı temin edebilirsiniz.

Karta nasıl yükleme yapabilirim?
istanbulkart'ınıza Temsilciler, Biletmatikler, Otomatik Dolum Makineleri, www.istanbulkart.istanbul web sitesi ve istanbulkart mobil uygulama ile yükleme yapabilirsiniz.

İSTANBULKART NEDİR?

‘İstanbulkart’ farklı elektronik para uygulamalarıyla çeşitli iş modelleri geliştirmeye müsait, örnek bir şehir kartı olarak tasarlanmıştır. ‘istanbulkart’ ile kullanıcıların elektronik para sistemine dâhil olan her noktada kolay, hızlı ve güvenli ödeme altyapısını kullanarak ödeme yapabilme imkânına sahip olabilmesi amaçlanmıştır.

İstanbulkart’ın Genel Özellikleri:

Kartın temassız çalışma özelliği, kişiye kullanım kolaylığı sağlar.
Yolcu; kartını, cüzdanında taşıyabilir ve cüzdanından çıkartmadan kullanabilir.
Geniş bellek kapasitesi ve genişletilebilir yapısı sayesinde çoklu uygulamalara imkân tanır.
Aktarma, indirim, ücretsiz vb. şekilde 23 farklı çeşidi bulunmaktadır.
İstanbulkart şu an ;
6.252 otobüs, 118 metro istasyonu, 51 metrobüs istasyonu, 64 deniz taşımacılığı istasyonu, 3 teleferik istasyonu, 58 tramvay istasyonu, 163 şehir tuvaleti, 469 İSPARK Otoparkı (57 kapalı, 161 açık, 251 yol üstü), 130 BELTUR noktası (114 büfe ve 16 köşk) olmak üzere toplam 17.000'i aşkın noktada, 29 üye işyerinde elektronik para kartı olarak kullanılmaktadır.
istanbulkart, uluslararası standartlara (ISO 7816 ve ISO 14443) uygun olarak üretilmiştir.
istanbulkart, TPE tarafından onaylanmış Belbim A.Ş. adına 45 sınıfta tescilli bir markadır.

İSTANBULKART ÇEŞİTLERİ

Yorumlar