İSTANBUL

İstanbul'a 27 polis merkezi kuruluyor Bakan Soylu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da 27 polis merkezi kurulacağını söyledi. Yeni kurulacak polis merkezleri için tarih veren Soylu, İstanbul'un tarihinde ilk defa 55 binin üzerinde polise çıkmış olacağını ifade etti.

İstanbul'a 27 polis merkezi kuruluyor Bakan Soylu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şişli'de bir otelde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. İstanbul'daki asayiş olaylarındaki ciddi azalmaya dikkat çeken Soylu "Bakanlığımız, İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile yaptığımız çalışma neticesinde İstanbul'a 27 polis merkezi yapıyoruz. En geç bir yıl içinde hizmete açmış olacağız." dedi.

"27 POLİS MERKEZİ YAPIYORUZ"

Bakan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakanlığımız, İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile yaptığımız çalışma neticesinde İstanbul'a 27 polis merkezi yapıyoruz. Bugün yaptığımız analiz ve değerlendirmeler sonucunda, 27 polis merkezinin yapılması hususu, bizim için önem arz etmektedir. Bunları en geç bir yıl içinde hizmete açmış olacağız. 

İstanbul'daki polis ve bekçi sayımızda ciddi bir artış var. Türkiye'de son 1,5 yılda 21 bin bekçi aldık. Bunun 4 bin 34'ü İstanbul'da. Şimdi bin 200 bekçi daha vereceğiz İstanbul'a. İstanbul'da 5 binin üzerinde bekçimiz olacak. 

"İSTANBUL TARİHİNDE BİR İLK"

İstanbul'a 2 bin polis verdik. Ayın birine kadar göreve başlıyorlar, bir kısmı başladı. İstanbul'da sadece trafik polisi olarak sokaklarda bulunacak yaklaşık 500 trafik polisi var. İstanbul, tarihinde ilk defa 55 binin üzerinde bir polise çıkmış olacak."

Yorumlar