İSTANBUL

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan yeni dış hat seferleri

Hergün milyonlarca kişi tarafından kullanılan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda yeni dış hat seferleri başlıyor. 7 yeni dış hat seferi ile birlikte seferler 128 noktaya ulaşmış olacak.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan yeni dış hat seferleri

İstanbul haberleri- İstanbul’un şehir havalimanı olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan yeni dış hat seferleri başlıyor.Pegasus Hava Yolları'nın 28 Mayıs, 29 Haziran, 1 Temmuz, ve 8 Temmuz tarihlerindeki uçuşları ile birlikte toplam uçulan şehir sayısı 128’e ulaşmış olacak. 

Pegasus Hava Yolları, 28 Mayıs itibariyle Suudi Arabistan’ın Riyad şehrine haftanın her günü, 1 Temmuz itibariyle İngiltere’nin Manchester şehrine ise haftada 5 frekans, 29 Haziran itibariyle Hollanda’nın Eindhoven şehrine haftada 3 frekans, 8 Temmuz itibariyle Fas’ın Casablanca şehrine haftada 4 frekans ve 1 Temmuz itibariyle İtalya’nın Venedik şehrine ise haftada 4 frekans olarak uçmaya başlayacak.

YABANCI HAVAYOLU SAYISI 49'A YÜKSELECEK

Umman’ın önde gelen Low-Cost havayolu şirketi Salam Air haftada 2 frekans olarak Umman’a, Fas Kraliyet Havayolları ise Fas’ın Casablanca şehrine haftanın her günü uçuşlarına başlayacak. Böylece Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yeni eklenen dış hat noktaları ile toplam uçulan şehir sayısı 128’e ulaşmış olacak. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuş yapan toplam yabancı havayolu sayısı ise 49’a yükselecek.

Yorumlar