İSTANBUL

İstanbul Havalimanı Kütüphanesi ne zaman açılıyor?

Kültür ve Turizm Bakanlığı duyurdu. 2 bini aşkın yayına ev sahipliği yapacak İstanbul Havalimanı Kütüphanesi'nin açılış tarihi belli oldu.6 bakanlık personelinin görev yapacağı kütüphane hangi saatler arasında hizmet verecek?

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
İstanbul Havalimanı Kütüphanesi ne zaman açılıyor?

İstanbul Havalimanı Kütüphanesi 11 Ekim 2019 Cuma günü açılıyor. Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da katılacağı bildirildi. Kütüphane iç hatlar bağlantı noktasında 06.30 ile 23.30 saatleri arasında hizmet verecek. İşte bakanlıktan yapılan o açıklama:

“Edebiyattan çocuk oyun alanlarına yolcuların vakit geçirebilecekleri kültürel dinlenme noktası olacak kütüphanede okurlar bin 350 edebiyat, 500 çocuk, 150 İngilizce, 50 dergi ve 500 Nobel ödülü almış edebiyat eserlerinin bulunduğu toplam 2 bin 550 yayına ulaşabilecek. Ulusal uçuşlarda yolculara çocuklarıyla birlikte kaliteli vakit geçirebilmeleri olanağı sunacak kütüphaneden üyelik koşulu ile kitap da ödünç alınabilecek. Okurlar ilk etapta İstanbul Havalimanı Gelen Yolcu Bölümü çıkışına konulacak Kitap İade Kutusuna bu kitapları bırakabilecekleri gibi, isteyenler Türkiye’deki herhangi bir halk kütüphanesine de teslim edebilecek.”

Yorumlar