İSTANBUL

İGDAŞ İBB adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunu işten mi çıkardı?

İGDAŞ'ın Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunu işten çıkardığı iddiası ortalığı karıştırdı. Bakın o iddiaya İGDAŞ ne yanıt verdi.

İGDAŞ İBB adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunu işten mi çıkardı?

Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun işten çıkarıldığı iddiasını İGDAŞ yazılı açıklamayla yalanladı.

“Sayın Mahmut Tanal’ın bugün Twitter hesabında paylaştığı ithamla ilgili açıklamamız” başlığıyla İGDAŞ'ın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun İGDAŞ'tan çıkarılması söz konusu değildir çünkü hiçbir zaman Sayın Gökçınar'ın oğlu İGDAŞ'ta personel olarak çalışmamıştır. Dolayısıyla işine son verilmesi gibi bir durum da söz konusu değildir.

Gökçınar'ın oğlu R.E. Gökçınar'ın 17 Nisan 2006'da İBB'de sözleşmeli olarak işe başladığı, 3 Mart 2009'da memur olduğu aktarılan açıklamada, "15 Mayıs 2012 tarihinden bu yana ise İBB Tesisler Bakım Onarım Müdürlüğü'nde (657'ye tabi memur) halen mühendis olarak çalışmaya devam etmektedir" denildi.

Yorumlar 1 yorum