İSTANBUL

İddialara kulaklarını tıkayan Ekrem İmamoğlu bakın ne yaptı!

Son günlerin en tartışmalı ismi olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkındaki iddialara kulaklarını tıkarken turistleri İstanbul'a çekmek için bakın nasıl bir paylaşımda bulundu.

İddialara kulaklarını tıkayan Ekrem İmamoğlu bakın ne yaptı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünya çapında milyonlarca ziyaretçisi olan sosyal tartışma platformu Reddit'te içerik paylaştı.

İSTANBUL’DA BEŞ ETKİNLİK TAVSİYESİ

İmamoğlu, dünyanın ön çok turist çeken şehirlerinden İstanbul'a gelecekler için de şu tavsiyelerde bulundu:

1-Ayasofya’yı ziyaret edin: Eskiden kilise olan ve daha sonra camiye dönüştürülen 1500 yıllık mimari güzellik Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nu sembolize ediyor.

2- Topkapı Sarayı’nı ziyaret edin: Osmanlı imparatorlarının yıllar önce evi olan bu ihtişamlı yeri görün.

3- Boğaz’da yürüyüş yapın: Boğaz’da yürüyüş yapmak İstanbul’da yapılacak en rahatlatıcı şehir aktivitesidir. Asya ile Avrupa’yı ayıran Boğaz’ın sahillerinde yürüyüş yapmak İstanbullular için günü anı güzelleştiren bir aktivitedir.

4- Şerefiye Sarnıcı’nda konser izleyin: Roma İmparatoru 2. Theodosius’un 5’inci yüzyılda inşa ettirdiği Şerefiye Sarnıcı, İstanbul’daki birçok sarnıçtan biridir. Mistik atmosferi eşsiz bir performans alanı yaratıyor.

5- Kedileri besleyin: Sokak hayvanları İstanbul’un şehir dokusunun en sevilen ve en entegre parçalarından biridir. İstanbullular ve belediye çalışanları onları düzenli olarak besliyor.

Yorumlar 1 yorum