İSTANBUL

İçişleri Bakanı Soylu: İstanbul'da 30 karakol açılacak

Küçükçekmece’de muhtarlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul’da ikisi jandarma bölgesinde yaklaşık 30 yeni karakolun açılacağını söyledi. Soylu ayrıca Türkiye genelinde 3 bin kadın polisin güven karakollarına yerleştirileceğini ifade etti.

İçişleri Bakanı Soylu: İstanbul'da 30 karakol açılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 23 Haziran seçimlerine yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Soylu, İstanbul Küçükçekmece'de muhtarlarla bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada İstanbul'un sürekli büyüyen ve göç alan bir şehir olduğunu söyleyen Soylu  30 yeni karakolun açılacağını belirtti.

Süleyman Soylu, şöyle devam etti:


“Yaklaşık 30 yerde 2’si jandarma bölgesinde olmak üzere karakol açıyoruz. Polis amirliği merkezi açıyoruz. İstanbul sürekli büyüyen, göç alan bir şehir. Eğer siz muhtarınızla, karakolunuzla, bekçilerinizle bu sistemi kurmazsanız metropolleri elimizden kaçırırız. Bazı alanlarda suç merkezleri oluşur, sonra o suç merkezlerini ortadan kaldırmaya çalışırsınız, gayret sarf edersiniz. Bu da şehrin kamu düzenini altüst eder. Çok da güzel mimarisi olan binalar oluşturuyoruz. Bunları 3-5 ay içinde hepsini birden çıkacağız ve hizmete alacağız.”

Polis sayısı 55 binin üzerine çıkacak

Soylu, İstanbul’a ağustos sonunda 3 bin -3 bin 500 civarında polis daha verileceğini belirterek, karakollara güven masası kurulduğunu, Türkiye genelinde alınacak 3 bin kadın polisin de bu güven karakollarına yerleştirileceğini anlattı.

Bakan Soylu, güven masasındaki polislerin İstanbul’a da verileceğini, bu şekilde kentteki polis sayısının ilk kez 55 binin üzerine çıkacağını vurguladı.

Yorumlar