İSTANBUL

İBB'nin ulaşım seferlerini azaltması virüs riskini arttırdı!

Koronavirüsün Türkiye’ye sıçramasının ardından İBB ulaşım seferlerinde kısıtlama uygulamasına gitti. Seferlerin kısıtlanması ile duraklarda bekleyen vatandaşlar, toplu taşımada yoğunluk yaşanmasına neden oluyor. Kaynak Yeniçağ: İBB'nin ulaşım seferlerini azaltması virüs riskini arttırdı!

İBB'nin ulaşım seferlerini azaltması virüs riskini arttırdı!

Salgın tehlikesine karşı alınan bu uygulamanın virüsün yayılım hızında bir artışa neden olacağını düşünenler ise bu durumdan şikayetçi.

Türkiye’de korona virüs salgınının görülmesi ve yaygınlaşması sonrası tedbirler kapsamında 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan hastaların sokağa çıkması yasaklanmış, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise önlem olarak ulaşım seferlerini kısıtlamaya yoluna gitmişti. Ancak İBB’nin ulaşım seferlerini kısıtlaması sonrası sabah saatlerinde işlerine gitmek isteyen vatandaşlar, ulaşım araçlarında yoğunluk oluşmasına neden oluyor.

SALGIN DAHA FAZLA YAYILACAK

Yeniçağ'ın haberine göre; Kısıtlama uygulaması öncesi seferlerin normal seyrinde devam ettiği dönemde ulaşım araçlarında yoğunluk yaşanmıyor, vatandaşlar boş araçlarda güvenli şekilde seyahat ediyor ve sosyal mesafe kuralına uyabiliyordu. Ancak kısıtlama ile sosyal mesafe kuralını uygulamaya fırsat bulamayan Vatandaşlar, toplu taşımalarda yaşanan yoğunluğun salgının yayılmasına daha fazla neden olacağından şikayet etti.

Yorumlar