İSTANBUL

İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan 'Şehir Tiyatroları' açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Şehir Tiyatrolarında 10 oyunun yenilendiğini ve sadece 3 oyun üzerinden maksatlı haberler yapıldığını söyledi.Ongun, oyunların belli aralıklarla yenilendiğine dikkat çekti.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan 'Şehir Tiyatroları' açıklaması

Yeni Şafak gazetesinin özel haberinde “CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 28 Şubat’ı hatırlatan bir uygulama Şehir Tiyatroları’ndan geldi. Tiyatronun yeni yönetimi, 2019-2020 sezonunda iptal ettiği 3 oyunu Necip Fazıl Kısakürek, Mustafa Kutlu ve İskender Pala gibi muhafazakar isimlerin eserlerinden seçti. Gerekçe ‘tasarruf’ oldu” iddiası yer aldı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan bu iddiaya  yanıt geldi. Ongun bu yıl 10 oyunun yenilendiğine dikkat çekti. Ongun paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Şehir Tiyatroları yıllardır olduğu gibi belli aralıklarla oyunlarını yenilemekte. Bu yıl da 10 oyun yenilendi ancak sadece 3 oyun üzerinden maksatlı haberler yapılmakta. Necip Fazıl Kısakürek’in yazdığı Reis oyunu da 2018 başından beri sahnelenmemekteydi. Kamuoyunun bilgisine.

Yorumlar