İSTANBUL

İBB Kış Spor Okulları nasıl başvurulur? Ücretli mi?

İBB Kış Spor Okulları'nda eğitim başladı. 31 Mayıs'a kadar sürecek eğitimlere katılmak için hala bir şansınız var. Peki Kış Spor OKulları'na nasıl ve kimler kayıt yaptırabiliyor? Okullarda hangi eğitimler veriliyor işte tüm detaylar...

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
İBB Kış Spor Okulları nasıl başvurulur? Ücretli mi?

İBB Kış Spor Okulları için kayıtlar devam ediyor.Ders saatleri dışında ve hafta sonları hizmet veren salonlarda 6 ve 15 yaş aralığındaki çocuklara eğitim veriliyor.Çocuklarını kayıt ettirmek isteyen aileler, spor salonlarına giderek kayıt işlemlerini yaptırabiliyor. Spor okulu hizmeti verecek okul spor salonlarının isim ve adres bilgilerine ise sporokullari.istanbul adresinden ulaşılabiliyor.

İstanbul'un dört bir yanında 223 okulun bahçesine spor salonu yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bunlardan 187’sinde yaş sınırı olmaksızın spor hizmeti veriyor. Okul saatleri içinde öğrencilerin beden eğitimi derslerini yaptığı, okul saatleri dışında ise kulüplerin, sporcuların ve tüm vatandaşların yararlandığı salonlarda, bu dönem de “ücretsiz spor okulu” faaliyetleri devam ediyor.

6-15 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLAR EĞİTİM ALABİLİYOR

İBB Okul Spor Salonları Kış Spor Okulları, ders saatleri dışında ve hafta sonlarında hizmet verecek olan salonlarda 6 ve 15 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak düzenlenecek. Spor eğitimleri için kayıtlar devam ederken, kontenjanı tamamlanan salonlarda eğitimler 7 Ekim'de başladı.

VERİLEN EĞİTİMLER

Beden Eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından verilen eğitimler; atletizm, basketbol, voleybol, hentbol, futsal, badminton, tenis, cimnastik, hareket eğitimi, halk oyunları,  güreş, karate, tekvando, judo, boks, masa tenisi, bocce, dart, mas güreşi, mangala ve okçuluk olmak üzere 21 branşta yapılıyor.

Kış Dönemi Spor Okulları’nda yetişkinler de unutulmadı. Geçtiğimiz yıllarda özellikle çalışan annelerin iş sonrası yoğun ilgi gösterdiği spor okullarında; velilere ve tüm yetişkinlere step aerobik, zumba, pilates dallarında ücretsiz spor yapma imkanı sağlanıyor. Bu branşlarda ilk etapta Silivri, Sancaktepe ve Çekmeköy ilçelerindeki beş salonda hizmet verilecek. Talep gelmesi ve yeterli çoğunluğun sağlanması durumunda daha fazla salonda yetişkin seansı açılabilecek.

KAYIT İÇİN

Eğitimler İstanbul'un 30 ilçesindeki 120 salonda, 31 Mayıs 2020'ye kadar devam edecek. Çocuklarını kayıt ettirmek isteyen aileler, spor salonlarına giderek kayıt işlemlerini yaptırabiliyor. Spor okulu hizmeti verecek okul spor salonlarının isim ve adres bilgilerine ise sporokullari.istanbul adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar