İSTANBUL

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belgrad Ormanı'nda çöp topladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünya Temizlik Günü kapsamında Belgrad Ormanı'nda çöp toplama etkinliğine katıldı. İmamoğlu eldivenlerini taktı ve atılan çöpleri topladı

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belgrad Ormanı'nda çöp topladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünya Temizlik Günü kapsamında Belgrad Ormanı'ndaki etkinliğe katılarak yerdeki çöpleri topladı. Burada bir konuşma yapan İmamoğlu, "Bizim sahil aksında, pazar günü pikniğe gelen insanların bıraktıklarını benim çalışma arkadaşlarım ancak üç günde temizleyebiliyorlar. O güzel alanlar herkesin. Kirletmeyelim, kirletenleri de uyaralım" dedi.

"ELDİVENLERİMİZİ TAKTIK ÇÖP POŞETLERİMİZİ ALDIK"

İmamoğlu, şunları söyledi: "Hem ulusal hem uluslararası kuruluşların İstanbul Gönüllüleri ile yaptığı çalışmasına eşlik etmek istedim. 16 milyon insandan bahsediyoruz. İstanbul gibi büyük bir metropol bütün Türkiye'ye ışık tutar. Eldivenimizi taktık, çöp poşetimizi aldık. Yere atılan çöpleri toplayacağız. Yere çöp atmamak özellikle plastik, izmarit, içecek kutuları başta olmak üzere, mesela arabada giderken camdan atılanlar en çok canımı sıkan görüntülerden. Bizim sahil aksında, pazar günü pikniğe gelen insanların bıraktıklarını benim çalışma arkadaşlarım ancak üç günde temizleyebiliyorlar. O güzel alanlar herkesin. Kirletmeyelim, kirletenleri de uyaralım. İstanbullular kendilerini çocuklarına emanet etsinler. Çocuklar ne diyorsa onu yapsınlar yeter"

Yorumlar