İSTANBUL

Fatih Altaylı'dan bomba "mazbata" açıklaması: 'Böyle diktatör nerede gördünüz' diyebilir

Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekmeğine yağ sürebilir! Fatih Altaylı, 'diktatör' benzetmesi yapılan Erdoğan'ın mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu sayesinde 'demokratik lider' profili çizeceğini söyledi.

Fatih Altaylı'dan bomba "mazbata" açıklaması: 'Böyle diktatör nerede gördünüz' diyebilir

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Ekrem İmamoğlu'nun mazbata alıp İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olmasının Cumhurbaşkanı Erdoğan için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

"Böyle diktatör nerede gördünüz"

Fatih Altaylı, yeni yazısında İstanbul ile ilgili "Ancak iktidar partisi bu kaybını, Türkiye ve hatta kendisi için kazanca çevirebilir. Bir diktatör başkentini ve ülkenin ekonomik başkentini tek bir seçimde kaptırır mıydı, böyle diktatör nerede gördünüz diyebilir" ifadelerini kullandı.

Medeni dünyanın Türkiye'ye bakışı değişecek

"Bu seçim sonuçları, medeni dünyanın Türkiye’ye bakış açısında ciddi bir farklılığa sebebiyet verecek şekilde işlenebilir" diyen Altaylı sözlerini şöyle sürdürdü: Bunun hukuk devletini pekiştirecek adımlarla da süslenmesi Türkiye’nin ekonomik sorunlarının daha kolay aşılmasını bile sağlayacak gelişmelere neden olabilir. Tabii bu seçimin gösterdiği bir diğer önemli nokta da popülizmin artık Türkiye’de eskisi kadar kolay sökmeyeceğini göstermesi de olabilir.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Yorumlar