İSTANBUL

Erdoğan ile İmamoğlu arasında hangi diyalog yaşandı? Abdülkadir Selvi yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün 29 belediye başkanı ile Beştepe'de bir araya geldi. Toplantıya ilişkin detayları Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi bugün paylaştı. Meğer İmamoğlu ve Erdoğan arasında öyle bir diyalog yaşanmış ki...

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Erdoğan ile İmamoğlu arasında hangi diyalog yaşandı? Abdülkadir Selvi yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 29 belediye başkanı ile bir araya geldi. Toplantıda konuşma yapan Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu üstü kapalı eleştirdi. İmamoğlu da toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede “Çok değerli ve olumlu bir davetti. Çok mutlu oldum. Hem ortam, hem istişareler hem de diyaloglar çok iyiydi. Belediye başkanları olarak kendimizi ifade ettik, bakanların anında cevap vermesi değerliydi” dedi.

Hürriyet yazarı Selvi toplantıdaki detayları kaleme aldı. Erdoğan ve İmamoğlu arasında salonu kahkahaya boğan bir diyalog geçtiğini söyleyen Selvi şunları detayları paylaştı:

Toplantıda bir de koltuk kırılmış. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun oturduğu koltuk kırılmış. Tunç Soyer ile Yılmaz Büyükerşen, İmamoğlu’nu kollarından tutarak düşmesini önlemiş. İmamoğlu, “Burada da koltuğa ağır geldik” deyince, salondan kahkahalar yükselmiş. İmamoğlu’na getirilen ikinci koltuğun ayağı da sallanınca hemen değiştirilmiş. İmamoğlu, bunun üzerine Cumhurbaşkanı’na dönerek, “Efendim illa ikinci sandalyede işi sağlama alacağız” demiş. İkinci bir kez gülüşmüşler. Erdoğan, “Bu devlet malı. İsraf yaptın, koltuğu kırdın. Borcun var. Kırılan koltuğun parasını ödeyeceksin” diye karşılık verince, sempatik bir hava oluşmuş.

Düşündüm de siyasette gülümseten bu tür diyaloglara ne kadar ihtiyacımız varmış?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar