İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu'nun deprem şovunu Tevfik Göksu ortaya çıkardı!

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Göksu'nun ortaya çıkardığı belgelere göre İmamoğlu deprem için ayrılan bütçeyi yüzde 65 oranında aşağı düşürmüş. Bu da demek oluyorki İmamoğlu sadece 'deprem' üzerinden şov yapıyor!..

Ekrem İmamoğlu'nun deprem şovunu Tevfik Göksu ortaya çıkardı!

İstanbul'da deprem riski dolayısıyla Kanal İstanbul'a karşı çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun son tutunduğu dal da elinde kaldı. İmamoğlu'nun deprem için ayırılan bütyçeyi yüzde 65 oranında aşağıya düşürdüğü ortaya çıktı.

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik GÖKSU şu ifadeleri kullandı:

Bütçeyi incelediniz mi arkadaşlar? En yüksek düşüş hangi birimde? Deprem... Yüzde 65... Bir taraftan kentin en yüksek riski diyeceksiniz, öbür taraftan yüzde 65 düşüreceksiniz. Belki sayın başkanın bilgisi yoktur. Ben sayın başkana bilgi vereyim. Şu an İBB'nin riskli ilan ettiği ve üzerinde sorumluluğu olan alan 3 bin 933 tane riskli konut var. Hemen yapması gerekir. Sadece bunun maliyeti 1 milyar. Sayın başkan diyor ki 5 yılda 100 bin konut yapacağım. Keşke yapsanız. Burada çıkar hiç çekinmeden teşekkür ederim. Bunun için bu sene sadece ayırmanız gereken kaynak 25 milyar. Ayırdığınız kaynak ne? 300 milyon. 

Yorumlar