İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu'ndan sert gönderme: Birileri sokağa inmeyecek!

Seçim hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim turuna Çekmeköy'de devam etti. Çarpıcı açıklamalar yaptı. Bazı göndermelerde bulundu. İşte o sözler...

Ekrem İmamoğlu'ndan sert gönderme: Birileri sokağa inmeyecek!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Çekmeköy Belediye Başkan adayı Seyfettin Yıldırım ile birlikte Çekmeköy esnafını ziyaret etti. 

Ziyaret esnasında İmamoğlu:  "Biz seçim sürecini başlattık. Birileri sokaklara inemeyecek ama biz sokaklarda olacağız. Sokaklarda gezeceğiz. Seçmenle buluşacağız" diyerek göndermede bulundu. 

Çekmeköy'de yoğun bir ilgiyle karşılaşan İmamoğlu, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi, sohbet etti.

"MÜNAKAŞAYA GİRMEK YOK! UMUDUNUZU YÜKSEK TUTUN!"

İmamoğlu, Madenler Meydanın'da kısa bir konuşma yaptı.  "Biz seçim sürecini başlattık. Birileri sokaklara inemeyecek ama biz sokaklarda olacağız. Sokaklarda gezeceğiz. Seçmenle buluşacağız. Seçmenle buluşurken bir kaç prensibimiz var. Seçmenle mutlaka güzel sohbet edeceğiz. Kim olduğuna bakmadan mutlaka seçmeni dinleyeceğiz. Seçmene nutuk atar, akıl verir tarzda bir sohbet istemiyoruz. Seçmeni anlamadan, seçmene hiç bir şey anlatamazsınız. Özellikle kadınlardan özel ricam; lütfen önce seçmeni dinleyin. Evleri ziyaret edin. Esnafı ziyaret edin. Sadece esnafın elini sıkıp geçmeyin, derdini dinleyin. Münakaşaya asla girmek yok. Asla tartışmak yok. Farklı fikirlerde farklı siyasi görüşlerde insanlar sizinle karşı karşıya gelebilir. Kışkırtabilirler, kızdırmak isteyebilirler. Derin bir nefes alın. Yetmedi bir daha derin bir nefes alın. Ondan sonra güzel güzel konuşmaya devam edin. Umudunuzu o kadar yüksek tutun ki hiç bu kadar güzel bir başarıyı bu kadar keyifli bir biçim de yaşamadığınız bir 31 Mart'ı size yaşatacağımıza ben yürekten söz veriyorum" dedi. 

"KOLTUK MERAKIM YOK"

İmamoğlu, Çekmeköy ziyareti sırasında mobilyacılık yapan bir esnafın dükkanına girdi. İmamoğlu burada, "Koltuk meraklısı olanlara koltuklarımız var diyorsunuz. Bizim ihtiyacımız yok ama meraklısı olanı size yollayacağız." dedi.

AŞIK EKREM'DEN İMAMOĞLU'NA ŞİİR

"Aşık Ekrem"in kendisi için yazdığı şiiri dinleyen İmamoğlu, kendisine ikram edilen fındığı, gazetecilere ve vatandaşlara dağıttı.  Ardından, esnafı ziyaret etmeye devam etti.  

Yorumlar