İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu'ndan hükümet yetkililerine: Yerel seçim süreci yürüsün, siz işinize bakın

Maltepe'de iş insanları ve sanayiciler ile buluşan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçiminin normal bir seçim olmadığını söyledi. Hükümet yetkililerine seslenen İmamoğlu "Biz isteriz ki bu sürece bu kadar yoğun süreç yaşanırken siz işinize bakın, burada da yerel seçim süreci yürüsün. " ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu'ndan hükümet yetkililerine: Yerel seçim süreci yürüsün, siz işinize bakın

Türkiye'nin uluslararası ilişkiler, terörle mücadele, ekonomi, Avrupa ile ilişkiler, savunma ile ilgili süreçler gibi ana gündemleri olduğuna dikkat çeken İmamoğlu yetkililere seslendi.

İmamoğlu, "Türkiye'de seçilmiş bir hükümet var, Cumhurbaşkanı var. Yeni sistemle atadığı kabinesi var. Biz isteriz ki bu sürece bu kadar yoğun süreç yaşanırken siz işinize bakın, burada da yerel seçim süreci yürüsün. Günün sonunda İstanbul'u kazananlar işine baksınlar. Siz de görevinizi yapın. Ülke hizmet yarışı yapsın" dedi.

İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"BU SEÇİM NORMAL SEÇİM DEĞİLDİR"

Bu seçim normal bir seçim değildir. Bu seçim sonucu belli olmuş bir seçimin ne yazık ki hukuka aykırı bir şekilde bir hukuksuzluğa sebep olarak yenilenmesidir. Dolayısıyla sanki bu seçim en adil koşullarda en özgür koşullarda demokrasinin bir parçasıymış gibi yapıldığı izlenimini ortaya koyanlara ben bir dakika diyorum.

Demokrasi mücadelesine İstanbul halkı büyük bir katkı sunarak bir avuç insanın Türkiye'nin demokrasi sürecine zarar vermesini engellemiş olacak.

"YOĞUN SÜREÇ YAŞANIRKENSİZ İŞİNİZE BAKIN"

İstanbul dünyanın en mühim kentlerinden biri. İstanbul Türkiye'nin motor gücü. Baktığınızda bugün Türkiye'nin ana gündemleri var. Uluslararası ilişki, terörle olan mücadelemiz, ekonomi, Avrupa ile ilişkiler, savunma ile ilgili yaşadığımız süreçler. Bütün bunlar Türkiye'nin ana meselesi. Türkiye'de seçilmiş bir hükümet var, cumhurbaşkanı var. Yeni sistemle atadığı kabinesi var. Biz isteriz ki bu sürece bu kadar yoğun süreç yaşanırken siz işinize bakın, bu kulvarda yerel seçim süreci yürüsün. Günün sonunda İstanbul'u kazananlar işine baksınlar. Siz de görevinizi yapın. Ülke hizmet yarışı yapsın.

Yorumlar