İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretleri

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ziyaretler hız kesmeden sürüyor. İmamoğlu'na bugün KKTC'nin İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin Sözen tebrik ziyaretinde bulundu.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretleri

23 Haziran seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen İmamoğlu'na tebrik ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda KKTC'nin İstanbul Başkonsolosu Yönlüer, Saraçhane'deki başkanlık binasına gelerek İmamoğlu'nu ziyaret etti.

İmamoğlu'nu ziyarete daha sonra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen geldi. ''İstanbul güzelleşmiş" diyen Büyükerşen, "Eskiden gelir, işlerimi bitirdikten sonra kaçardım. Sabah gelirdim, akşam giderdim. İstanbul fevkalade önemli şehir. Bütün Eskişehirlilerin de tebrik ve dileklerini getiriyorum size." dedi.

Ekrem İmamoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İkilinin görüşmesi devam ederken eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin Sözen de başkanlık makamına geldi.

İmamoğlu, Büyükerşen ve Sözen, bir süre görüştü. Sözen, İmamoğlu'na başkanlığı döneminde Taksim Meydanı'nda çekilmiş bir fotoğraf hediye etti.

Ziyarete ilişkin bir paylaşımda bulunan İmamoğlu, "İstanbul eski Belediye Başkanı Nurettin Sözen, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer belediyemizi ziyaret ettiler. İki büyüğümün deneyimi ve bilgisi benim için kıymetli, KKTC'nin yeri de hep özel, kendilerine teşekkür ederim." dedi.
Yorumlar 1 yorum