İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu Yıldırım'a tek tek cevap verdi yaptığı teklif ise bomba

Binali Yıldırım'ın seçimlerle ilgili açıklamalarının ardından Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu kameralar karşısına geçti. İmamoğlu, son günlerde maçlara gitmesiyle ilgili eleştirilere, Binali Yıldırım'ı da maça davet ederek son noktayı koymuş oldu!

Ekrem İmamoğlu Yıldırım'a tek tek cevap verdi yaptığı teklif ise bomba

Binali Yıldırım'ın açıklamalarına Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt gecikmedi. İmamoğlu, kameralar karşısına geçti ve rakibini sert sözlerle eleştirdi.

Ülkenin asıl odaklanması gereken sorunların olduğunu belirten İmamoğlu, Yıldırım'ı maça davet etti. İmamoğlu basın açıklamasında şu ifadeleri kulllandı:

BANA ACELECİ DİYOR AMA:Türkiye'nin bugün ekranlarını işgal eden çok önemli bir konuyu açılayacağını düşündüğümüz rakibimiz, size somut bir olay anlattı mı ben anlamadım. 'Bana acelecilik yaptı' diyor ama rakibim tam bir yıldırım hızı ile seçimi 'ben kazandım' dedi. '3 bin 870 oyla kazandım' dedi. Bana 'görmemiş' diyor. Seçim sabahında İstanbul'un her yerine afiş asan ben olsaydım görmemiş olurdum. Sayın Cumhurbaşkanı sadece kendi fotoğrafını assa anlarım ama sayın Yıldırım, yıldırım hızı ile neden kendi fotoğrafını koydu.

BIKKINLIK GÖSTERGESİDİR:Yaptığı açıklamlardan hiçbir şey anlamadım ama onun anlatmak istediklerine ben katkıda bulunacağım. Kendi iddilarını bile anlatamaması bıkkınlığın bir göstergisidir.

Sayımdan kaynaklanan, seçmen listelerinden ve sandık kurullarından kaynaklanan iddialar var. Sayın Bakanlar seçim öncesi çıkıp açıklama yaptı taşıma seçmen konusundaki endişelerimiz seçim öncesi reddettiler. Seçim öncesi itiraz sürecinde yaptğımızda bizi reddettiler biz de kabul ettik.

Bu iddalarda bulunan sayın rakibimizin seçim öncesi bu kanuda hiçbir işlem yapmaması ve seçimden sonra buradan birşeyler elde etme çabası var. Bu iddialar seçimi kaybettikten sonra uydurdular. Suç ve suçlu yaratma çabasını gösterilmiştir.

MURDAR İLAN ETMESİ SAYGISIZLIK:Sayımdan kaynaklanan usulsüzlük konusunda ise YSK bunu reddetti. 'Yok böyle birşey' dedi. İkna edici bir durum olmadığında reddetti ve konu kapanmıştır. Yapılan tüm itirazlara  ve YSK'nın aldığı kararlara rağmen Yıldırım'ın seçimi mundar ilan etmesi hukuka saygıslıktır. Kazanmadığı seçimi mundar etme çabasıdır. Hani YSK'ya saygı duymak lazımdı hani devlet adamlığı bunu gerektiriyordu.

OYLAR LOGOYA BASILMIŞ:Sıklıkla geçersiz oyların çoğu, logounun olduğu yere basılmış. Kendi akıl yürütmesi ile bir şeyler aramanın ne kadar acizlik olduğunu halk görüyor. Belgem yok ama aklım böyle söylüyor demek açıkça söylüyorum kibirdir. Kaldı ki geçersiz oylar sayıldı.

MAÇLARA GİDELİM:Ben topluma iyi mesajlar vermiyor muşum hatta İstabul'u hareketlendiriyor muşum. Evet halk beni görünce gülüyor hareketleniyor. Hatta Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş maçına gidelim. Ben maça giderek YSK'yı baskı altında tutuyormuşum anlamış değilim

HORON TEPMENİN DIŞINDA HAREKETLİLİK BİLMEM:Ama siz seçimden sonra bakanlarda özel toplantılar yapıyorsanız işte o YSK'ya baskı anlamına gelebilir. Ben halay çekmenin, horan tepmenin dışında hiçbir hareketlilik bilmem.

Bir de organize kötülük ifadesi dikkatimi çekti. Ben bu duyguları ruhumda taşımadım. Bunu ancak kendisinde bunu gören biri söyleyebilir. Sizin yaptığınız halkın iradesine karşı organize kötülüktür. İnsanların canını sıkmayın. İnsanları yalan yanlış şeylerle aldatmayın. Maltepe’de resmi belgede devletin hakimleri kimin sorun çıkarıdığını yazmış.

SAYIM YAPILSIN DİYE ÇIRPINIYORUZ:Yahu biz sayım yapılsın diye çırpınıyoruz. Artık insanların canını sıkmayın. YSK’yı bugünkü kararı ile de tebrik ediyorum. Üzgünüm sayın Yıldırım, yanınıza oturanları sizi bu konuda da yanıltıyor.

SİZİN ADAYINIZ OLSAYDIM NE DÜŞÜNÜRDÜNÜZ?:Kucakmaya hazır olduğum AK Partili büyüklerime, AK Partili vatandaşlara sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanı İstanbul'u kazanırken o dönemin iktarı bunu Cumhurbaşkanına teslim etti. Gelen alkışlanır giden de tebrik edilir. Bu böyledir. AK Partili hemşerilerim ben sizin adayınız olsaydım ne düşünürdünüz.

Hakimiyeti milliyeye zarar verirseniz bu ülkeyi sakatlarsınız Ülkenin ulusal ve uluslararası sorunlarına odaklanın. Seçimi kazanın elini sıkın hep birlikte hizmet edelim. Dileğim budur. 

Yorumlar 2 yorum