İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul yapılmasın diye yalvarıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tüm İstanbul adına konuştuğunu ve Kanal İstanbul'un yapılmaması için yalvardığını dile getirdi.

Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul yapılmasın diye yalvarıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul'un yaratacağı tahribatı anlattı.

TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜ, İŞE YARAMAYACAK BİR KANAL

İmamoğlu "20-25 kilometre derinden çıkarılan çamurla, yüzyılların oluşturduğu kum tepelerinin önüne bu dolgu yapılacak. İnsanlar tatlı su kaynaklarını korumak için büyük mücadele içerisinde… Dünyanın geleceğinde yaşanacak su savaşları tartışılıyor… Siz, tamamen hayal ürünü olan, hiçbir işe yaramayacak bir kanal üzerinden, İstanbul’un en görkemli su kaynağını yok etme çabası içerisindesiniz.

BURAYI BÜTÜN İSTANBULLULARA GÖSTERECEĞİZ

Terkos, yani milletin musluğundan akan suyun adı olan Terkos’u yok etme çabası içerisinde olacaksınız. Bütün İstanbullulara burayı gösterip, anlatacağız. Her metresini, nasıl bir doğa olduğunu, nasıl yok edilmek üzere bir işin planladığını anlatacağız.

16 MİLYON İNSAN ADINA YALVARIYORUM

1.5 yıl önce kanal yokmuş gibi Terkos’tan İkitelli’ye yüz milyonlarca liralık yatırım için ihale yapıldığını belirten Ekrem İmamoğlu “Bu yatırımın İSKİ’ye bedeli 20 milyar lira civarında. Bu kadar vahşi bir süreçten bahsediyoruz. Gelin bu hatadan vazgeçin. 16 milyon insan adına, milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin. ‘Ya bu bizi ilgilendirmiyor, bu siyasi bir mesele…’ değil kardeşim. Bu hayati bir mesele. Lütfen sürece dahil olun” dedi.

Yorumlar 1 yorum