İSTANBUL

Ekrem İmamoğlu: Adaylığımı ilk Zülfü Livaneli dile getirdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zülfü Livaneli için "Önce İnsan Olmak" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İmamoğlu, yazısında kendisinin belediye başkanlığını ilk dile getiren kişinin Livaneli olduğunu ve süreçte sürekli kendisinin önerilerine başvurduğunu açıkladı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Ekrem İmamoğlu: Adaylığımı ilk Zülfü Livaneli dile getirdi

Ekrem İmamoğlu, Tuhaf Dergi'nin Temmuz sayısı için Zülfü Livaneli’yi yazdı. “Önce İnsan Olmak” başlıklı bir yazı kaleme alan İmamoğlu adaylığını ilk dile getiren ismin Zülfü Livaneli olduğunu açıkladı. İmamoğlu, Livaneli'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin gizli kahramanı olduğunu dile getirdi.

İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde klasik müzik günleri için Livaneli’yi ağırladıkları anımsatarak, “O gece milletin huzurunda, ‘Ekrem İmamoğlu bir gün umarım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olur' dedi. Bunu dile getiren ilk kişiydi. Tabii benim yüzüm kızardı, mahcup oldum. Livaneli'nin bu hedefi o günden koyması, bize böyle bir ışık tutması, benim için inanılmaz değerliydi” dedi.

Livaneli'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin gizli kahramanı olduğunu da dile getiren İmamoğlu, şöyle devam etti:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına davet edilişim sürecinde kendisinin de önerilerine başvuruyordum. Bana moral verdi, tavsiyeleri oldu. Bu sürecin en gizli kahramanlarından biri olduğunu içtenlikle söyleyebilirim.”

Yorumlar