İSTANBUL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na Kanal İstanbul cevabı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu her fırsatta Kanal İstanbul'a karşı olduğunu söylese de Cumhurbaşkanı Erdoğan tersini düşünüyor. İmamoğlu'na cevap veren Erdoğan, ''Otur işine bak, nasıl yapacağımızı göreceksin'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na Kanal İstanbul cevabı

Kanal İstanbul'a engel olacağına vurgu yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Erdoğan'dan yanıt gecikmedi. Erdoğan, dev projeyi yapmaktaki kararlığını bir kez daha dile getirdi.

OTUR İŞİNE BAK NASIL YAPILIR GÖRECEKSİN

Beştepe'de düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanal İstanbul'a da karşı çıktılar. Belediye Başkanı diyor ki 'Kanal İstanbul, buraya uymaz.' Sen otur işine bak, nasıl uyduğunu göreceksin.'' ifadelerini kullandı.

BOĞAZI FELAKETTEN KORUMA PROJESİ

Ayrıca Erdoğan projenin boğazın güvenliğini sağlamak amacıyla yapılacağını da  ''En yakın zamanda ihalesini yapmak suretiyle Kanal İstanbul'a başlayacağız. Kanal İstanbul, Boğaz'ı çok ciddi bir felaketten koruma projesidir. Siyasi boyutuyla da bu Kanal İstanbul dünyada çok ciddi bir sükse yapacak.'' sözleriyle dile getirdi.

BAŞLARINI OKŞAYAN EFENDİLERİNE DİYET BORÇLARINI ÖDEMEK İSTİYORLAR

Erdoğan, projeyi engellemek isteyenlerin başkalarının ağzıyla konuştuklarını ''Birileri başlarını okşayan efendilerine diyet borcu ödeyecek diye Türkiye'yi büyütecek bu projeyi rafa kaldırmayız. CHP'nin takoz siyasetine boyun eğmeyiz.'' sözleriyle ifade etti.

Yorumlar