İSTANBUL

CHP'nin İstanbul kampanyası ona emanet! Canan Kaftancıoğlu kimdir? Eşi Ali Naki Kaftancıoğlu...

CHP İstanbul kampanyasını bugün başlatıyor. CHP'nin seçim kampanyasından sorumlu olacak isimlerden biri de İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu.. Peki Canan Kaftancıoğlu kimdir, aslen nerelidir, bugüne kadar hangi görevlerde bulundu?

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
CHP'nin İstanbul kampanyası ona emanet! Canan Kaftancıoğlu kimdir? Eşi Ali Naki Kaftancıoğlu...

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bugün düzenleyeceği toplantı ile seçim kampanyasına start veriyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra partinin büyükşehir ve il belediye başkanları ve  İYİ Parti yetkililerinin bulunacağı toplantıda İmamoğlu projelerini bir bir anlatacak. 

"Her şey güzel olacak" sloganının yanı sıra farklı sloganların da kullanılacağı kampanya  Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun öncülüğünde yürütülecek.

Peki İstanbul seçim kampanyasının emanet edildiği İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi bulunan Kaftancıoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezunu ve asıl mesleği doktorluk...

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

Canan Kaftancıoğlu 1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı.

Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasında önayak oldu. Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır.

İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir. 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı bulunmaktadır.

Canan Kaftancıoğlu’nun eşi Ali Naki Kaftancıoğlu ise 1980 yılında öldürülen gazeteci Ümit Kaftancıoğlu'nun oğlu.. Ali Kaftancıoğlu da eşi gibi tıp fakültesi mezunu. 

Yorumlar