İSTANBUL

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönlündeki aday kim?

Muharrem İnce, Gürsel Tekin, İlhan Kesici ve Beylükdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun adı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçiyor. Muharrem İnce, "Adayı üyeler belirlesin" şartı koşunca şansını yitirdi. Gürsel Tekin'e Kılıçdaroğlu hiç sıcak bakmadı. Kesici ise zayıf bir ihtimaldi. Peki kim? CHP'nin adayı kim olacak?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönlündeki aday kim?

CHP'nin İstanbul adayının kim olacağı merak konusuydu. İşte düğüm çözüldü gibi. CNN TÜRK muhabiri Ünal Kaya'nın verdiği bilgilere göre; İstanbul adaylığı için ibre tamamen Ekrem İmamoğlu'na dönmüş durumda. Kaya, CNN Türk ekranlarında edindiği kulis bilgileri şöyle paylaştı:

AK PARTİ VE MHP TABANINA DOKUNABİLECEK ADAY PROFİLİ
"Bu başlı başına CHP'nin vereceği bir karar olmayacak çünkü ittifak arayışları var. İYİ Parti ve İstanbul bağlamında HDP ile de görüşmeler var. Bu iki partinin de oyunu alabilecek aynı zamanda AK Parti ve MHP tabanına dokunabilecek bir aday profili üzerinde duruyor CHP yönetimi. Bu durumda da Kılıçdaroğlu'nun aklındaki ismin Ekrem İmamoğlu olduğu ifade edildi. Artık Muharrem İnce, Akif Hamzaçebi, Gürsel Tekin seçeneğinden çok İmamoğlu'na ağırlık verildiği belirtiliyor.

CHP, perşembe günü 300 adayı açıklayacak, o adaylar arasında İstanbul, Ankara, İzmir olmayacak hatta Antalya, Mersin ve Adana'yı da beklemiyoruz. Bunun yerine Eskişehir, Hatay gibi illeri göreceğiz

Yorumlar