İSTANBUL

CHP adayı Ekrem İmamoğlu tokat attı mı? O esnaftan bomba çıkış

CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun esnaf ziyareti sırasında Eyüp Akgün ile tartışması herkesin dilinde. İmamoğlu'nun Akgün ile vücut diliyle temas kurması 'tokat' gibi algılanınca herkes olayın perde arkasını merak etmeye başladı. Peki gerçekte ne olmuştu. İmamoğlu gerçekten o esnafa tokat attı mı?

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun esnaf ziyaretinde bir vatandaşın yanağına dokunması, bazı basın organlarında "İmamoğlu'ndan vatandaşa tokat ve hakaret" şeklinde yer aldı. O esnaf olayın perde arkasını anlattı.

"Söylediklerimi kesip kendi istedikleri şekilde yayınlıyorlar"

"Hem FETÖ hem de PKK terör örgütleri yönetici ve üyelerinin, 'CHP adayına destek' mesaj ve açıklamalarına açık açık tavır alıp, tepki göstermeyen İmamoğlu'nun bu tavrı iki yüzlülük. Gerçeklerle karşı karşıya kaldığında nasıl agresifleştiği, makyajının döküldüğüne tüm Türkiye şahit oldu. Biz vatanına, milletine bağlı insanlarız. Türkiye'nin birliğine, dirliğine kast etme kastı olanlarla yan yana duran herkese aynı tepkiyi gösteririz. Konuşmalarımı, söylediklerimi kesip kendi istedikleri şekilde yayınlıyorlar. Ancak ben söylemem gerekenleri gözünün içine baka baka söyledim" 

"Sağ eliyle yanağıma dokundu"

"Konuşmanın bir bölümünde elini göğsüme vurup sözde bana ders veriyor. Sonra da sağ eliyle yanağıma dokunuyor. Sosyal medyada, 'tokatladı' diye bazı görüntü ve ifadeler görüyorum. Bana kimse tokat atamaz. Atmaya kalkanlara da gereken cevabı anladığı dilden veririz. Böyle bir göreve soyunmuşsanız. Taraflı tarafsız herkesin söylediklerini olgunlukla dinleyeceksiniz. İmamoğlu'nun gerçek yüzü bu diyalogla ortaya çıkmıştı. Bize ders vermeye çalıştı ancak dersini aldı."

Yorumlar