İSTANBUL

"Caddebostan" isimli yolcu vapurunun adı "Prof. Dr. Fuat Sezgin" olarak değiştirildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde Şehir Hatları'na ait 'Caddebostan' isimli vapur için değişiklik kararı alındı. Vapurun yeni ismi "Prof. Dr. Fuat Sezgin" olurken Başkan İmamoğlu isim değişikliğinin yerinde olduğunu belirtti.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
"Caddebostan" isimli yolcu vapurunun adı "Prof. Dr. Fuat Sezgin" olarak değiştirildi

İBB Meclisi'nde bugün İstanbul'da bazı tarihlerde ulaşımın ücretsiz olması, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı otoparkı işletilmesi kararı yanı sıra Caddebostan isimli Şehir Hatları yolcu vapurunun isminin değiştirilmesi de görüşüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Şehir Hatları'na ait "Caddebostan" isimli yolcu vapurunun adının "Prof. Dr. Fuat Sezgin" olarak değiştirilmesini kararlaştırdı. 

Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 31 Ocak 2005 tarihli 2005/3 sayılı kararıyla İBB'ye devredilen ve Marmara Denizi'nde yolcu taşıyan "Caddebostan" isimli vapurun isim değişikliğini talep eden teklif, Hukuk-Kültür ve Sanat ile Ulaşım ve Trafik Komisyonlarının müşterek raporuyla Meclis'e sevk edildi. 

Rapor, Saraçhane'deki binada gerçekleşen İBB Meclis toplantısında, ele alındı.

Yapılan oylamada, "Caddebostan" isimli yolcu vapurunun adının "Prof. Dr. Fuat Sezgin" olarak değiştirilmesine karar verildi. 

AK PARTİLİ MUHAMMET KAYNAR MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

İsim değişikliğinin oy birliğiyle kabul edilerek Meclis'ten geçmesi üzerine söz alan Hukuk Komisyonu Başkanı AK Partili Muhammet Kaynar, meclis üyelerine teşekkür etti. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da isim değişikliğinin yerinde olduğunu belirterek, Prof. Dr. Fuat Sezgin'e rahmet diledi. 

Yorumlar