İSTANBUL

Binali Yıldırım'ın kendine örnek aldığı isim kim?

Binali Yıldırım, Turgut Özal'ın vefatının 26. yıl dönümü sebebiyle anma programına katıldı. Yıldırım, rahmetli Özal'ı hep örnek aldığını açıkladı.

Binali Yıldırım'ın kendine örnek aldığı isim kim?

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının 26. yıl dönümünde Fatih'te bir otelde düzenlenen anma programına katıldı.

Turgut Özal'ı hep örnek almışımdır:Binali Yıldırım, "Siyaset hayatımda, iş hayatımda, rahmetli 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ı hep örnek almışımdır. Aynı üniversiteden mezunuz. O da bizim büyüğümüz, mühendis ağabeyimizdi.'' dedi.

Onun döneminde Türkiye, dünyaya açılan bir ülke oldu:''Bütün konulara pragmatik yaklaşır, inisiyatif alır ve analitik düşünerek, adeta bir mühendislik problemini çözer gibi yaklaşırdı.'' diyen Yıldırım ''Onun döneminde Türkiye, 80'li yılların ilk yarısından itibaren dünyaya açılan bir ülke oldu. Telekomünikasyon alanında yapılan değişim ve dönüşüm, esasında Türkiye'nin dünyaya açılması, serbest ekonomiye geçmesi ve ihracatla tanışmasının en büyük temelini teşkil eder" diye konuştu. 

Yorumlar