İSTANBUL

Binali Yıldırım'dan Ekrem İmamoğlu'na 'israf' yanıtı

CHP adayı Ekrem İmamoğlu seçim kampanyası döneminde sürekli 'İsraf düzeni sona erecek' diyerek vaatlerini sıraladı. AK Parti İstanbul Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, İmamoğlu'na Beylikdüzü belediye başkanlığı dönemindeki harcamalarıyla yanıt verdi. İşte Yıldırım'ın kalem kalem açıkladığı o rakamlar...

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com

CHP adayı Ekrem İmamoğlu seçim kampanyası süresince 'israf' söylemini dilinden düşürmedi. İBB'den İmamoğlu'nun iddialarına geçtiğimiz süre zarfında yanıt gelmişti. Ak Parti adayı Binali Yıldırım da  İnternethaber'i ziyaretinde bu iddiaya rakamlarla yanıt verdi.

İnternethaber Yayın Grubu Başkanı Hadi Özışık ve yazar Süleyman Özışık'ın sorularını yanıtlayan Yıldırım, İmamoğlu'nun Beylikdüzü belediye başkanlığı döneminde yapılanları anlattı.

Özışık'ın "ısrarla israf düzenini sona erdireceğiz diyor. Belli bir süre konuşulduktan sonra toplumun belli bir kesimi buna inanmaya başlıyor." şeklindeki sözlerine Yıldırım şu yanıtı verdi: 

"Beylikdüzü belediyesinde 5 yıl görev yapmış. Dilenci kovalamak için adam tutmuş 1 yılda 705 bin lira vermiş. Bu paraları dilencilere dağıtsaydı zaten dilenci kalmazdı. Beylikdüzü'ndeki esnafları denetlemek için 2 milyon 641 bin lira para ödemiş. Esnafa dağıtsaydı esnaf sıkıntısını giderirdi. 25 tane yazılım güncelleme 2 milyon, 29 tane konser 4 milyon 200 bin lira. "

"EKREM BEY İSRAFI AĞZINA ALACAK EN SON ARKADAŞ"

Yıldırım, daha sonra yanında getirdiği belediyelerin bütçelerini gösteren grafiği gösterdi. 

"Ekrem bey israfı en son ağzına alacak arkadaş. Bu kadar iddialı söylüyorum.  İsraf haram ama yalan da da büyük günah." diyen Yıldırım, Büyükşehir, Çekmeköy ve Beylikdüzü belediyesinin 5 yıllık yatırımların bütçeye oranlarını gösteren tabloyu anlattı.

"BEYLİKDÜZÜ'NDE BÜTÇENİN YÜZDE 22'Sİ YATIRIMA HARCANMIŞ"

Büyükşehir bütçesinin yüzde 73'ü, Çekmeköy'ün yüzde 62'sinin yatırımlara gittiğini belirten Yıldırım, Beylikdüzü'nde ise bütçenin yüzde 22'sinin yatırımlara harcandığını söyleyerek, "Yalansa çıksın bunun tersi olduğunu ispatlasın bu onların raporlarından alınan rakamlar. Ne demek bu?Kardeşim sen 1 milyar harcama yapmışsın kalan eser yüzde 22. En büyük israf bu" dedi.

Yorumlar