İSTANBUL

Binali Yıldırım'dan Devlet Bahçeli açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dün art arda attığı tweetler sosyal medyada olay olmuştu. İBB adayı Binali Yıldırım'a bu tweetler soruldu. Yıldırım bakın nasıl cevap verdi

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Binali Yıldırım'dan Devlet Bahçeli açıklaması

Seçim çalışmaları kapsamında İSTOÇ esnafıyla buluşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlaayn AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım'a çok konuşulan tweetler soruldu. 

Yıldırım "Sayın Bahçeli mitili İstanbul'a attı. 23'üne kadar da Cumhur İttifakı adayı için tüm teşkilatıyla çalışmaya devam ediyorlar.Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez" dedi.

"BİZİM İTTİFAKIMIZA ZARAR VEREMEZ"

Bir basın mensubunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün attığı tweetleri hatırlatması üzerine, "Sayın Bahçeli mitili İstanbul'a attı. 23'üne kadar da Cumhur İttifakı adayı için tüm teşkilatıyla çalışmaya devam ediyorlar. Onun dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez" dedi.

"YORUM YAPMAYA İHTİYAÇ DUYMUYORUM"

Yıldırım, Diyarbakır ziyaretinde kullandığı "Kürdistan" ifadesi ile soru üzerine, "Bu konuyla ilgili herhangi bir yorum yapma ihtiyacı duymuyorum. Cumhuriyet kurulmadan önce bölgelerde, Osmanlı topraklarında her türlü etnik gruba sahip temsilciler vardı. Ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün bu temsilcileri bir araya getirerek işgal altındaki Anadolu topraklarının bağımsızlığını kazanması için büyük bir mücadele başlattı. Olay bu" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, isim vermeden AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım'ın Diyarbakır ziyareti sırasından kullandığı 'Kürdistan' ve 'Lazistan' açıklamalarını eleştirmişti. Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada "Türkiye'de Kürdistan ve Lazistan yoktur, bundan sonra da olamayacaktır. Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır" dedi.

Yorumlar 1 yorum