İSTANBUL

Binali Yıldırım: Şu an mitil atılmış vaziyette, çalışmalar devam ediyor

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, yarından itibaren İstanbul'a gelecek ve partililerle bizzat kampanyayı yönetecek olan Bahçeli ile ortak bir programı olmadığını belirtti.

Binali Yıldırım: Şu an mitil atılmış vaziyette, çalışmalar devam ediyor

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Sancaktepe’de “Kadın STK Temsilcileri Toplantısı”na katıldı. Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, "MHP lideri Bahçeli ile ortak bir programınız olacak mı?” sorusuna bakın ne yanıt verdi.

“ŞU ANDA MİTİL ATILMIŞ VAZİYETTE VE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

“Yarın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İstanbul’a geliyor. Ortak bir programınız olacak mı?” sorusuna Yıldırım, “Şu anda böyle bir planlamamız yok. Sayın Devlet Bahçeli seçim yenileme kararından sonra İstanbul’da partililerle bizzat kampanya yürüteceğini duyurmuştu. Hatta ona bir ironi de yaptı, ‘Mitili atıyoruz İstanbul’a’ diye. Şu anda mitil atılmış vaziyette ve çalışmalar devam ediyor.” şeklinde cevap verdi.

"BU GAYET NORMAL BİR ŞEY"

“23 Haziran’da oy kullanmak için şehir dışından gelmesi gereken vatandaşlar var. Hem AK Parti cephesinden hem de CHP'den ulaşımlarının otobüslerle sağlanabileceği yönünde taahhütler verildiği söyleniyor. AK Parti olarak tutum ne olacak?” sorusunu Binali Yıldırım, “Bu doğru. Hatta sosyal medyadan, basın yayın kuruluşlarından, dış cephe reklamlarından her iki partinin bu yönde çalışmaları olduğunu biliyoruz. Bu da gayet normal bir şey. Çünkü uzun bir bayram tatili geçirdik. Memleketlerine tatile gidenlerin İstanbul’a gelip, 23’ünde bir vatandaşlık görevi olan oylarını kullanmaları için, partilerin teşkilatlarının gerekli desteği vermesi rutin bir uygulamadır.” diyerek cevapladı.

Yorumlar