İSTANBUL

Bıçak kemiğe dayandı Ekrem İmamoğlu söz verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, büyük oranda işlevini yitiren Üsküdar sahilinde bulunan ve başka yere taşınması planlanan Harem Otogarı için söz verdi.

Bıçak kemiğe dayandı Ekrem İmamoğlu söz verdi!

Harem Otogarı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut, Genel Sekreter Yardımcıları Murat Yazıcı, Orhan Demir, Murat Kalkanlı ile Mehmet Çakılcıoğlu eşlik etti.

"İstanbul buradan ciddi şekilde rahatsız oluyor"
Harem Otogarı Esnaf Derneği Başkanı Kemal Kolaçoğlu’ndan otogarın son durumu ile ilgili bilgi alan İmamoğlu, “İstanbul buradan ciddi şekilde rahatsız oluyor. Siz esnafımız da burada mutsuzsunuz. Buradaki olumsuzlukları esnafımız ve vatandaşlarımız bize anlatıyor. Burada, ‘bıçak kemiğe dayanmış’ durumda. Göreceksiniz çok hızlı yol alacağız. Hiç endişeniz olmasın” dedi.

Harem Otogarı’nın ömrünü tamamladığını belirten İmamoğlu, “Biz buraya çözüm bulacağız. Bizde kaderine terk etmek yok. Burada şehir adına en doğru kararı nasıl veririz ona bakacağız. Harem ömrünü tamamladı. Ama yıllardır bu konunun böyle belirsizlik içinde durması üzücü. Dolayısıyla bizim bundan sonraki hedefimiz hızlıca, yine sizin bilginiz dâhilinde buraya en uygun alternatifi oluşturup sizinle paylaşmak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar