İSTANBUL

AK Partili Nurettin Canikli: 8 yılda yapılmayan zammı İmamoğlu 1 günde yaptı

İBB'den geçtiğimiz haftalarda art arda zam haberleri gelmişti. Su, ulaşım derken sonunda ekmeğe de zam geldi. AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli yapılan bu zamma tepki gösterdi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
AK Partili Nurettin Canikli: 8 yılda yapılmayan zammı İmamoğlu 1 günde yaptı

İstanbul'da uzun süredir sabit olan ulaşım zamlandı. İBB taksi, servis ücreti, su, İSBİKE derken son olarak Halk Ekmek paketli ürünlerine yüzde 40 zam yaptı. "CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun ilk icraatlarından birisi İstanbul halkının ekmeğiyle oynamak oldu" diyen AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti dönemlerinde ekmeğe 8 yılın toplamında yapılmayan yüzde 40'lık zammın CHP'li Ekrem İmamoğlu tarafından 1 günde yapıldığını söyledi.

 Canikli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, ekmeği, sütü ve suyu bedava yapacağının vaadinde bulunduğunu, gelir gelmez 'Halk Ekmek' ürünlerine yüzde 40 zam yaptığını kaydetti. Canikli, şöyle dedi:

"TAM BİR CHP KLASİĞİ"

"Bu tam bir CHP klasiği aslında. Koltuğu ele geçirmek için yerine getiremeyecekleri vaatlerde bulunuyorlar. Sonra hepsini unutuyorlar. Kamuoyu, özellikle gençler CHP’li Ekrem İmamoğlu sayesinde CHP’nin bu yüzünü görme imkanı buldu. 25 yıllık AK Parti döneminde ekmek gerçekten halkın ekmeği idi. Halk Ekmek sayesinde, dar gelirli İstanbullu ucuz ve kaliteli ekmeğe ulaşma imkanı buldu. Halk Ekmek uygulaması aynı zamanda kapsamlı ve etkili bir sosyal projeydi. Halk Ekmek olmasaydı İstanbul'da ekmeğin fiyatı iki katına çıkardı. Halk Ekmek piyasayı regüle etti ve ekmeğin fiyatının yükselmesini engelledi. Halk Ekmek, ekmek piyasasında oligopol ve tekelci yapıların oluşumunun önünü kesti.

"AMACI SADECE ZAM YAPMAK DEĞİL"

CHP'li Ekrem İmamoğlu’nun amacının sadece zam yapmak olduğunu sanmıyorum. Nihai hedefi Halk Ekmek'i kapatmaktır. Önce ekmek fiyatları insafsız ve ölçüsüzce yükseltilerek Halk Ekmek'in ürünlerine olan talep azaltılacak. Sonra da 'Halk Ekmek ürünlerini kimse almıyor' diye kapısına kilit vurulacak. Yani kapatılacak."

 


DHA-Politika - Türkiye-An

Yorumlar 1 yorum