İSTANBUL

AK Parti'den İstanbul seçimleri için yeni açıklama: FETÖ işin içinde...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul sonuçlarına ilişkin yeni açıklamada bulundu. Yavuz, "FETÖ'nün de bu işin içinde olduğundan emin olacağım belgeler elimde var." ifadelerini kullandı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
AK Parti'den İstanbul seçimleri için yeni açıklama: FETÖ işin içinde...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz A Haber canlı yayınında merak edilen soruları yanıtladı. "Bu işin içinde bir gruptan daha bahsetmek istiyorum. Oy ve Ötesi diye bir yapı vardı. Bu seçimde neden hiç sesleri çıkmadı? Merak ediyorum. Oy ve Ötesi her seçimde basbas bağırırken bu seçimde isimleri neden hiç duyulmadı? Soruyorum." ifadelerini kullanan Yavuz, YSK'nın görüşmelere yakın zamanda başlayacağını ve önce ellerindeki delillere bakacağını belirtti.

İşte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un açıklamaları:

"YSK GÖRÜŞMEYE BAŞLAYACAK"

YSK, cumartesi ya da pazartesi belgeleri görüşmeye başlayacak bilgisi var. YSK önce delillere bakacak. Eklere bakacak. 24 Haziran seçimlerinde ne kadar usulsüzlük yapmaya çalışırlarsa çalışsınlar ancak bir vekilin oynamasına neden olabilirlerdi. 24 Haziran seçimlerinde çok hazır değillerdi. Bu işin beyni olanlar 24 Haziran'da kendilerini çok hazır görmediler. 20 bin oyun yer değiştirmesini sağlamak demek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nı bir partiden başka bir partiye geçirmek demekti.

20 yaşın altında sandık başkanı vardı. 18 yaşın altında milletvekili seçiliyor diyeceksiniz. Özellikle genç olanlara ve askeriyeden alınanlara, KHK ile ihraç edilenler, kamu görevlisi olmayanlar alınıp getirilip sandık başına yerleştiriliyor.

"FETÖ BU İŞİN İÇİNDE"

FETÖ bu işin içinde. Beni FETÖ ile suçlayanlar arasında Fatih Portakal da vardı. 2012 yılında Sakarya'da stadyumda Türkçe Olimpiyatlarına gitmiştik, bizi sahneye davet etmişlerdi. Benim bir görüntüm vardı onu koymuş önce FETÖ'den ayrıldığını söylesin diyor. Birileri onlarla kol kola oluyor onları suçlamıyor bizi suçluyorlar. Ben ne zaman bu işin içinde FETÖ var dedim bana sosyal medyadan çullanmaya başladılar.

"BU SEÇİMDE SESLERİ ÇIKMADI"

FETÖ'nün de bu işin içinde olduğundan emin olacağım belgeler elimde var. Bu işin içinde bir gruptan daha bahsetmek istiyorum. Oy ve Ötesi diye bir yapı vardı. Bu seçimde neden hiç sesleri çıkmadı? Merak ediyorum. Oy ve Ötesi her seçimde basbas bağırırken bu seçimde isimleri neden hiç duyulmadı? Soruyorum.

Yorumlar