İSTANBUL

AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım istifa tarihini bugün açıklayacak

Meclis Başkanı ve Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın bu akşam istifa tarihini açıklayabileceği kulisi paylaşıldı. İşte o iddianın ayrıntıları...

AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım istifa tarihini bugün açıklayacak

Millî Gazete yazarı Ahmet Yavuz, Meclis Başkanı ve Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın istifasına ilişkin kulis bilgisi paylaştı. Yavuz, Yıldırım'ın istifa kararının tarihini bu akşam canlı yayında verebileceğini söyledi. 

"YILDIRIM, İSTİFA TARİHİNİ BU AKŞAM AÇIKLAYABİLİR"
Yavuz, "İstifa tamam, mesele kimin meclis başkanı olacağında" başlıklı yazısında, "Öğrendiğime göre Sayın Yıldırım, 19 veya 20 Şubat’ta istifa kararını sunacak. Geçen hafta işaretini verdiği istifa kararının tarihini de belki bugün akşam CNN Türk’te Buket Aydın Baykal’ın başarılı programı 40’ta açıklayabilir. Ya da başka bir ortamda. Sonrasında kulisler, başkan adaylarının kulislerine sahne olacak." ifadelerine yer verdi. 

MECLİS BAŞKANLIĞINA KURTULMUŞ VE YAZICI TALİP
Binali Yıldırım'dan boşalan koltuğa Numan Kurtulmuş ve Hayati Yazıcı'nın talip olduğunu belirten Yavuz yazısında şu ifadeleri kullandı; 

''Başkanı ve Sayın Cumhurbaşkanı, parti kurmaylarıyla yaptığı toplantıda Meclis Başkanı’nın istifa edeceğini duyurup, sormuş. “Meclis Başkanı kim olsun?” Bir süre sessizlik kaplamış masanın etrafını.

MYK’da bilinen, Meclis Başkanlığı’na ismi geçen veya talipli iki kişi var. Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve Hayati Yazıcı. Genel Başkan’ın sorusu için daha kimse bir şey demeden söze beklenmedik şekilde, Başkanlık Divanı’nın netameli konularda öne çıkmasıyla hatırlanan en genç üyelerinden biri girmiş.

“Hayati Abi, siz her görevde bulundunuz. Artık Meclis Başkanı da olmazsınız!” Tabi ortam buz kesmiş! Muhatap o meşhur kötü bakışını fırlatmış, İki isim karşı karşıya gelmiş. Başka isim konuşulmuş mu öğrenemedim ama işler biraz karışmış. Siz bu kulis bilgisinden, iktidar için daha önce de bizzat “Meclis başkanlığına talibim” diyen kişinin adaylığının denklem dışına itildiğini anlayabilirsiniz."

Yorumlar