GAZİOSMANPAŞA

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin geri dönüşümlü hizmeti okullarda da sürdürüyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından “Sıfır Atık Projesi” kapsamında toplanan bitkisel atık yağlar, okullara temizlik malzemesi olarak geri döndü.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin geri dönüşümlü hizmeti okullarda da sürdürüyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından “Sıfır Atık Projesi” kapsamında toplanan bitkisel atık yağlar, okullara temizlik malzemesi olarak geri dönüyor. "Okullar Arası Geri Dönüşebilir Atık Toplama Yarışması"nda en çok atık yağ toplayıp dereceye giren okullara bin 800 litre genel temizlik malzemesi dağıtıldı.

“Gelecek İçin Dönüştür” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında okullarda toplanan bitkisel atık yağlar yine okullara temizlik malzemesi olarak geri dönüyor. 

ÖĞRENCİLER KÜÇÜK YAŞTAN İTİBAREN BİLİNÇLENİYOR

İlçedeki okullarda okuyan 5.000 öğrenciye çevre eğitimi veren belediye, düzenlediği geri dönüşüm toplama, plastik kapak toplama ve atık pil toplama yarışmalarıyla da öğrencilerin geri dönüşüm sürecine dahil olmasını sağlıyor.

5 LİTRE ATIK YAĞ GETİRENE 1 LİTRE TEMİZLİK MALZEMESİ VERİLİYOR

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından hizmet binaları, bilgi evleri, gençlik merkezi, kadın koordinasyon merkezleri, muhtarlıklar, aile sağlığı merkezleri, okullar ve camilerden toplanan atık yağlarla ise engellilerin akülü ve tekerlekli sandalye ihtiyaçları karşılanıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri ayrıca, kızartma işlemleri sonucu ortaya çıkan bitkisel atık yağların 5 litre ve üzeri miktarlarda olması halinde atık yağları vatandaşların evlerinden alıyor. Kapıda teslim alınan bu yağlara karşılık 1 litre temizlik malzemesi verilerek vatandaşlarımızın projeye olan desteğinin artırılması hedefleniyor.

Yorumlar